POMÁHAME

5. 12. 2017 - V utorok popoludní 5. decembra sa v útulku pre matky s deťmi DEBORA rozdávali dobroty a úsmevy. Hokejisti Milan Kytnár, Janis Andersons, Michal Chovan, Tomáš Bokroš, Tomáš Török, Matej Síkela a Viktor Fekiač prispievali k pohode, zatiaľ čo rolu bradatého dobráka na seba zobral Peter Hraško. A Mikuláš bol na roztrhanie...

28. november 2017 - Hráči HKM po roku znova obliekli zástery. V rámci tradičnej charitatívnej akcie McHappy Day chalani obsluhovali a predávali, rozdávali úsmevy aj autogramy a čo je hlavné, všetci pomohli dobrej veci.

8. november 2017 - Hokejisti HKM Lukáš Jurík, Janis Andersons a Tim Coffman sa v rámci projektu HP4K (HOCKEY PLAYERS FOR KIDS) predstavili v Základnej škole v neďalekých Pliešovciach. Hráči zvolenského "áčka" motivovali mladých ľudí k čítaniu anglických textov v rámci výučby cudzích jazykov.

24. jún 2017 - Na benefičnom futbalovom turnaji sa v sobotu zúčastnili aj dva tímy HKM. Prvý utvorili hokejisti Patrik Marcinek, Michal Krajč, Martin Magdolen, Samuel Priatka, Tomáš Trnka, Jakub Tatár a šéf marketingu HKM Miroslav Brumerčík. Hokejovú mládež reprezentovalo hokejové družstvo zložené zo starších žiakov HKM Zvolen – MLÁDEŽ OZ. Z vyzbieraného štartovného, sponzorských darov a ďalších príspevkov sa pre neontalogické oddelenie v Roosveltovej nemocnice na akcii podarilo vyzbierať viac než 3000 eur.

2. jún 2017 - Pozvánky na charitatívne akcie Zvolenčania nikdy neodmietajú a nestalo sa tak ani v prípade oslavy Medzinárodného dňa detí v Domove Sociálnych Služieb Hrabovo neďaleko Novej Bane. Miroslava Brumerčíka sprevádzala do miesta konania trojica hráčov Ivan Jakubík, Michal Ivan a Jakub Tatár. Domáci pripravili pre hostí kultúrny program, po ktorom nasledovali športové (presnejšie „hokejové“) súťaže. Na „prekvapenie“, v slalome, presnosti streľby i v žonglovaní s loptičkou profesionáli ťahali za kratší koniec. Klienti DSS sa spontánne tešili z každého gólu a nakoniec aj z darčekov, ktoré so sebou výprava hokejistov priviezla. V udržiavanom zariadení situovanom v krásnom horskom prostredí sa hostia cítili naozaj príjemne, čo potvrdil aj Ing. Miroslav Brumerčík: „Môžem len zopakovať odkaz, ktorý sme zanechali v pamätnej knihe – sme radi, že mohli byť súčasťou takéhoto pekného dňa.“ Každý, kto sa pričinil o bezchybný priebeh dnešnej akcie si určite zaslúži pochvalu. Pre osadenstvo DSS v Hrabinách však už zajtrajšok bude znova obyčajným dňom, kedy sa život vráti do bežných koľají a klienti sa za pomoci sociálnych pracovníkov a pracovníčok začnú znova boriť so svojím osudom. „Na prvý pohľad by sa zdalo, že hlavnými hviezdami tu dnes boli naši hokejisti. V skutočnosti sú najväčšími hrdinami všetci, ktorí sa o klientov tohto zariadenia starajú, ako aj tí, ktorí ich akýmkoľvek spôsobom podporujú. Patrí im veľká vďaka,“ zdôraznil na záver marketingový riaditeľ zvolenského hokejového klubu.

1. jún 2017 - Mobilné zariadenie na odber krvi si personál Národnej Transfúznej Služby už tretíkrát rozložil v šatni A-mužstva HKM Zvolen. Aktivita hokejového klubu spod Pustého hradu s názvom „červeno-modrá kvapka pre život“ prilákala tohto roku viac než tri desiatky darcov z radov hokejistov, zamestnancov HKM a fanúšikov. Potešiteľné je, že sa podarilo nazbierať až devätnásť „nováčikov“, teda prvodarcov. Spokojný bol aj riaditeľ marketingu HKM Miroslav Brumerčík: „Dnes sa nám podarilo pritiahnuť až devätnásť nových darcov krvi. Ak to prispeje k záchrane čo len jedného ľudského života, stojí za to podobné akcie organizovať. Tá najbližšia bude znova v tradičnom, decembrovom termíne.“ Medzi tromi desiatkami darcov boli nielen hokejisti, ale aj ich tréneri. „Žilou pustil“ kormidelník kadetov Branislav Štímel, no tiež Peter Mikula. „Nie som nováčik, krv som už raz, či dvakrát daroval. Bolo to ale ešte na vojne,“ prehodil hlavný tréner, keď sa po rokoch, ako posledný zo štvrtkových darcov pripravoval na odber.

2. apríl 2017 - Rytieri podporili Svetový deň povedomia o autizme. Do modrého sa odela pätica hokejistov HKM Janis Andersons, Tomáš Valenta, Ivan Jakubík, Miloš Kelemen a Michal Ivan spolu s mladými hráčmi hokejových tried. Veľkí aj malí "Rytieri" sa vyšantili s deťmi, dozvedeli nové informácie, vyskúšali "simulátor autizmu", ale hlavne pomohli vysvietiť Zvolen na modro.