Zvolen zdolal Nitru, Marek Hecl s bilanciou 3+1

Autor: HKM Zvolen Dátum: 18.2.2024

Súboj s Nitrou priniesol podľa očakávania dramatický hokej, plný napätia a súbojov. V prvej tretine sme sa dostali do vedenia gólom Hecla, ale ešte do prestávky dokázali hostia vyrovnať. Hrdinom druhej tretiny bol opäť Hecl, ktorý pridal svoj druhý gól v zápase. V tretej tretine boli dôležitým faktorom presilovky. Nitrania v početnej výhode vyrovnali z hokejky Bučeka, vedenie nám prinávratil rovnako v presilovke Lukocevicius. Tri minúty pred koncom tretej tretiny vzkriesil nádej na lepší výsledok Lacka a zápas nakoniec rozhodli až samostatné nájazdy. V nich víťazným gólom zavŕšil svoj hetrik Marek Hecl.

HKM Zvolen - HK Nitra 4:3 po sn (1:1, 1:0, 1:2, 0:0)
G
óly: 10. Hecl (Lukocevicius, Gachulinec), 37. Hecl (Lukocevicius, Gachulinec), 49. Lukocevicius (Hecl, Zuzin) - 14. Newel (Gates), 46. Buček (Jackson), 57. Lacka
Rozhodovali: Jobbágy, Stano – Kacej, Durmis, vylúčenia: 4:4 na 2 min., navyše M. Hults (HKM) 20 min. (nap. rozhodcov), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, diváci: 2139
Zvolen: Kupsky – C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Gachulinec, Andersson, Hain, Sládok – Hecl, M. Hults, Lukosevicius – Kašlík, Fortin, Kolenič – Zuzin, Šiška, Bondra – Marcinek, Gábor
Tréner: James Russel

Nitra: Aittokallio (Beržinec) – Mezei, Cotton, Gajdoš, Kousa, Stacha, Vitaloš, Valent – Buček, Gill, Bubeľa – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Bača, Pobežal, Bačo
Tréner: Antonín Stavjaňa

Zápas sa od úvodu hral vo svižnom tempe, čo sa muselo páčiť prítomným fanúšikom. Rytieri sa viackrát ocitli v dobrej palebnej pozícii, ale na otvárací gól sme si museli počkať až do 10. minúty. Nitrianska defenzíva zabudla na Lukoceviciusa, ktorý naservíroval puk Heclovi. Ten ho z hranice bránkoviska poslal pomedzi nohy Aittokallia, 1:0. Odpoveď Corgoňov prišla o štyri minúty. Rýchly protiútok a krížnu prihrávku Gatesa efektne usmernil za Kupskyho chrbát Newell, 1:1. V záverečnej prestrelke hostia viackrát pohrozili, ale Kupsky bol pozorný. Rovnako neinkasoval ani jeho náprotivok, po strele Mudráka v záverečných sekundách.

Do druhej tretiny vstúpili aktívnejšie hostia. Vytvárali si územnú prevahu a navyše získali aj výhodu štvorminútovej presilovky, po vylúčení Sládoka. Tú však nevyužili a práve naopak sami si ju skrátili, kvôli chybe pri striedaní. Bojovná tretina plná súbojov priniesla gól až v jej závere. Lukocevicius vybojoval puk medzi dvomi nitrianskymi obrancami, vystrelil na bránku a puk odrazený od betónov nitrianskeho gólmana dorazil do prázdnej bránky opäť Hecl, 2:1.

Do záverečnej tretiny nastúpili Nitrania s cieľom vyrovnať. Okoličányho strelu bez prípravy Kupsky pohotovo kryl. Puk za chrbát nepustil ani pri vylúčení Sládoka, ale z následnej presilovky už kapituloval. Najproduktívnejší hráč súťaže Samuel Buček vyrovnal strelou do úplne odkrytej bránky, 2:2. V presilovej hre sme sa ale nakoniec dokázali presadiť aj my. Po prihrávke Hecla nekompromisne prestrelil Aittokallia Lukocevicius, 3:2. Tri minúty pred koncom tretiny vzkriesil Nitrianske nádeje strelou z ťažkého uhla Lacka a poslal zápas do predĺženia, 3:3. O víťazstve Zvolena rozhodol v samostatných nájazdoch Hecl.

Norbert Javorčík (asistent trénera HKM): „Myslím si, že to bol z obidvoch strán vyrovnaný duel. Vstup do zápasu patril nám, postupne Nitra hru vyrovnala. Videli sme veľkú chuť od hráčov dodržiavať detaily. Pred playoff potrebujeme ešte obmedziť drobné chybičky, ktoré nás dnes možno stáli víťazstvo v riadnom čase. Odohrali sme veľmi dobré predĺženie, v nájazdoch nás podržal Kupsky a videli sme pekný rozhodujúci zásah Mareka Hecla. Za to úsilie, ktoré sme dnes vynaložili, sme si ten bod navyše zaslúžili.“