Zvolen nadelil Michalovciam poltucet

Autor: HKM Zvolen Dátum: 31.1.2023

HKM Zvolen - HK Dukla Ingema Michalovce 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

Góly: 8. R. Bondra (Hain, Jedlička), 28. Csányi (Mudrák, Kolenič), 37. Langkow (Hanna, Jedlička), 50. Sideroff (Langkow, Huntebrinker), 51. Jedlička (Langkow, R. Bondra), 58. Marcinek (R. Bondra, Hanna) – 33. Žitný (Chalupa), 34. Pavlovs (Pereskokov, Osburn), 52. Buc (Žitný, Suja). Rozhodovali: Hronský, M. Novák – D. Konc ml., Haringa, vylúčenia na 2 min: 2:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1071 divákov

Zvolen: Paterson (27. Trenčan) – Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Sládok, S. Barcík - Jedlička, Langkow, Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Stupka, Marcinek, Zuzin - Kolenič, Šiška, Csányi – A. Barcík

Michalovce: Škorvánek – Glazkov, Macejko, Hammond, Osburn, Mihálik, Michalčin – Buc, Valentini, Vašaš – Matúš Paločko, Pavlovs, Pereskokov – Suja, Bjalončík, Žitný – Chalupa, Galamboš, Zabusovs

Hokejisti HKM pretrhli dnešnou výhrou minisériu troch prehier a bodovo sa dotiahli na lídra Slovan Bratislava. Útočníci 1. formácie zaknihovali dovedna 9 kanadských bodov, keď Bondra, Langkow a Jedlička zaznamenali zhodne po góle a dve asistencie.

Domáci viedli v polovici stretnutia 2:0 po góloch Bondru a Csányiho, pričom pred druhým presným zásahom museli vystriedať brankára Patersona, ktorý sa opätovne zranil. Následne hostia pridali na aktivite a vyrovnali na 2:2. Lenže do prestávky po strele Mudráka tečoval puk Langkow a v tretej tretine sa k nemu gólovo pridali Sideroff a Jedlička – 5:2. Michalovčania ešte zdramatizovali duel zásluhou Buca, ale tri body napokon zostali pod Pustým hradom, keď pri power-play hostí pečatil konečnú podobu výsledku stretnutia reprezentant Patrik Marcinek.