Trinásťgólová divočina v prospech Zvolena

Autor: HKM Zvolen Dátum: 12.3.2024

Druhý kvalifikačný súboj sa od úvodu niesol v snahe Rytierov a vyrovnanie série. Úvodná tretina začala opatrne, dostali sme sa do vedenia, ale Liptáci gólom do šatne stav vyrovnali. Gólové hody priniesla druhá tretina, v ktorej diváci videli až sedem presných zásahov. Piatimi z nich Rytieri rozhodli o tom, že aj napriek dráme v záverečnej tretine, sa séria presúva na Liptov za stavu 1:1.

HKM Zvolen - HK 32 Liptovský Mikuláš (1:1, 5:2, 0:3, 1:0)
G
óly: 13. Bondra (C. Hults, M. Hults), 21. M. Hults (Lukosevicius, Hecl), 25. Marcinek (Sládok, Fortin), 35. Kašlík, 38. Zuzin (Kašlík, Gachulinec), 40. Rauhauser (Gachulinec, Kolenič), 65. Gachulinec (Lukosevicius, M. Hults) - 20. Réway (Ullman), 36. Žilka (Sukeľ), 40. Nauš (Berry), 48. Nespala, 54. Ullman (Egle), 60. Berry
Rozhodovali: T. Orolin, J. Konc ml. – D. Konc ml, Hercog (video – Mihálik), presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, diváci: 1549

Zvolen: Kupsky (od 61. min. Trenčan) – C. Hults, Mudrák (A), Rauhauser, Gachulinec, Sládok (C), Hain – Hecl, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin (A), Fortin, Bondra – Kašlík, Šiška, Marcinek – Csányi, K. Gabor, Kolenič
Tréner: Jamie Russell

L.  Mikuláš: Krasikov (od 41. min. Rychlík) – Thompson, Mezovský (A), Lalík, Ullman, Hraško, F. Fekiač – Lahtinen, Quince, Réway (A) – A. Nauš, Egle, Berry – J. Sukeľ (C), Kriška, Žilka – Tkáč, Vankúš, Nespala
Tréner: Juraj Faith

Prvá tretina ponúkla divákom hokej s nádychom play off, plný korčuliarskych súbojov, rýchlych protiútokov, ale brankári zo začiatku veľa práce nemali. Od polovice úvodného dejstva sa Rytieri osmelili, z čoho pramenili viaceré nebezpečné strelecké pokusy, ktoré musel riešiť brankár Krasikov. Ten sa v 12. minúte nedovolene oprel do ľavej žŕdky, za čo bol potrestaný dvojminútovým trestom. Z následnej presilovky Cole Hults napriahol z hranice kruhov a jeho projektil tečoval do siete Liptákov Bondra, 1:0. Hostia však skóre do konca tretiny vyrovnali. 15 sekúnd pred prvou sirénou bol vylúčený Peter Zuzin a hneď po vhadzovaní strelou k žrdi vyrovnal Réway, 1:1.

Úvod druhej tretiny nám vyšiel priam ideálne. Zaspatú obranu súpera prekvapil Lukosevicius strelou z pravej strany, ktorú Krasikov ešte dokázal betónom vyraziť, ale nikým nebránený Mitch Hults bez problémov zvýšil na 2:1. Takmer totožná situácia sa zopakovala aj v následnej presilovke. Fortinovu vyrazenú strelu poslal do odkrytej bránky Marcinek, 3:1. V polovici zápasu sa dostal do samostatného nájazdu Zuzin, ale Krasikov ho efektým semafórom vychytal. 35. minúta priniesla prečíslenie dvoch proti jednému. Kašlík to zobral na seba a zvýšil už na 4:1. Naša radosť trvala v tomto prípade len 21 sekúnd, keď znížil z pohľadu hostí Žilka, 4:2. O tri minúty neskôr opäť zaútočil Kašlík, medzi kruhmi našiel osamoteného Zuzina, ktorý bez problémov zvýšil už na 5:2. V záverečnej minúte druhej tretiny hostia opäť znížili. Ideálnu kombináciu nechytateľne zakončil Nauš, 5:3. To ale nebolo všetko! 26 sekúnd pred druhou sirénou predviedol parádnu individuálnu akciu Rauhauser. Obkorčuľoval bránku a zvýšil na 6:3.

V záverečnej tretine sa postavil do bránky hostí Rychlík a jeho súpoluhráči vývoj zápasu opäť zdramatizovali, keď Nespala v 48. minúte prestrelil od modrej čiary Kupskyho. Ten mal výhľad zakrytý takmer všetkými hráčmi na ľade, 6:4. Z následnej presilovky ho prestrelil aj Ullman a dráma bola na svete, 6:5. Žilka v poslednej dvojminútovke opečiatkoval žŕdku a Liptáci si zahrali presilovú hru. V nej sa dopustil hrubej chyby brankár Kupsky, ktorý pri pokuse o vyhodenie puku nastrelil Berryho, ten bez problémov vyrovnal a poslal zápas za stavu 6:6 do predĺženia.

Na predĺženie sa premiérovo v sérii postavil do našej bránky Adam Trenčan, ktorý veľa práce nemal. O našom víťazstve a vyrovnaní série rozhodol 65. minúte strelou od modrej obranca Gachulinec.

Norbert Javorčík (asistent trénera): „Šport si píše svoj vlastný príbeh, dôkazom je dnešný výsledok. Jeden z dvoch domácich zápasov sme nezvládli, druhý áno. Dnes sme z našej strany videli v dvoch tretinách dobrý hokej, aj keď niektoré detaily nám aj v nich unikli a budeme musieť na nich popracovať. V tretej tretine hral súper veľmi riskantne a my sme mu k dotiahnutiu nášho náskoku trochu pomohli. Vieme, na čo sa v príprave na ďalšie zápasy musíme zamerať.“

Kompletné štatistiky SZĽH NA TOMTO MIESTE

HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš v kvalifikácii o playoff 2024:

1. kolo: Zvolen – L. Mikuláš  2:3 pp (0:0, 0:2, 2:0, 0:1), góly HKM: Rauhauser, Fortin

2. kolo: Zvolen – L. Mikuláš  7:6 pp (1:1, 5:2, 0:3, 1:0), góly HKM: Bondra, M. Hults, Marcinek, Kašlík, Zuzin, Rauhauser, Gachulinec

3. kolo: L. Mikuláš – Zvolen  (14. 3., 18:00)

4. kolo: L. Mikuláš – Zvolen  (15. 3., 18:00)