"Rytieri" uštedrili lekciu lídrovi

Autor: HKM Zvolen Dátum: 1.11.2017

Domáci otvorili gólový účet stretnutia v 125. sekunde, v 34. minúte už vyhrávali 4:1 * Hostia stiahli do druhej prestávky na rozdiel jedného gólu, HKM si ale víťazstvo nenechal vziať * Víťazný zásah si pripísal Kyle Wharton * Tim Coffman s bilanciou 1+2 * Svoje prvé dva góly v Tipsport lige zaznamenal Oscar Steén * Úvodný duel v drese Zvolena absolvoval Jozef Kováčik. Štatistiky si rozšíril o jednu gólovú prihrávku * „Rytieri“ sú tretím tímom, ktorý v tejto sezóne dokázal zdolať Duklu * Strely na bránu 27:23.

HKM Zvolen - Dukla Trenčín 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Góly: 3. Coffman (Obdržálek, Ross), 11. Obdržálek (Kováčik), 17. Steén, 34. Wharton (Šišovský), 45. Steén, 55. Kytnár (Šišovský) - 10. Hossa (Bulík), 35. Špankovič (Hudec), 37. Hossa (Bulík).
Rozhodovali: Jonák, Stano - Synek, Kollár, vylúčení: 9:7, navyše: Starosta (Trenčín) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 1888 divákov

zostavy:
HKM Zvolen: Šimko - Drgoň, Ross, Hraško, Wharton, Kováčik, Ťavoda, Bokroš, Andersons - Coffman, Steén, Obdržálek - Šišovský, Kytnár, Matis - Kelemen, V. Fekiač, Ďaloga - Ondris, Cútt, Dubeň
Dukla Trenčín: Hiadlovský - Romančík, Starosta, Cebák, Frühauf, Kozák, Bohunický, Pač - Gašparovič, Ölvecký, Sojčík - Špankovič, Bulík, Hossa - Holenda, Dlouhý, Mikula - D. Hudec, Švec, Kukuča

V súboji štvrtého s prvým bol pred zápasom zaujímavý počet inkasovaných gólov, domáci ich mali na konte dvakrát viac ako ich súper. V prvej tretine sa však tento údaj nepotvrdil, Zvolenčania ju zvládli výborne a vypracovali si dvojgólový náskok. Pomohol im rýchly gól Coffmana v 3. minúte, keď presilovku po vyrazenom puku tvrdou strelou zužitkoval po 15 sekundách. V 10. minúte ho napodobnil pri vyrovnávajúcom góle tiež pri početnej prevahe Hossa. Na trestnej lavici bolo neustále plno, rozhodcovia rozdali až osem dvojminútových trestov, presilovka však Trenčanom v 11. minúte nepomohla. Do samostatného nájazdu Obdržálka vysunula nová posila obranca Kováčik a Obdržálek v oslabení prekonal s istotou Hiadlovského v 11. minúte po druhý raz. O tom, že Trenčania nehrali v pohode, nasvedčoval aj tretí presný zásah Steena pri hre štyroch na štyroch a hrúbka hosťujúcej obrany. Druhá tretina sa podobala prvej najmä vo vylúčeniach, pribudlo ďalších sedem mien. V 34. minúte po góle Whartona a načasovanej prihrávke Šišovského sa zdalo, že Trenčania už ťažko zápas zvrátia. Do prestávky však znížili na rozdiel gólu, v 35. minúte bol spred bránky úspešný Špankovič a v 37. minúte Hossa hneď po vyhratom Bulíkovom buly. Brankárovi Šimkovi puk prepadol do smoliarsky za chrbát a hostia sa dostali na kontakt. V 43. minúte mohol Obdržálek pri svojej šanci vniesť do zápasu viac svetla, podarilo sa to po preštudovaní videozáznamu až Steenovi vo veľkej predbránkovej tlačenici v 45. minúte. Z dvojgólového manka neukrojili Trenčania ani v presilovke šesť minút pred koncom, v nej spálil samostatný nájazd tiesnený Kelemen, tesne po skončení oslabenia aj faulovaný Šišovský, no vzápätí Kytnár v 55. minúte dotiahol akciu a spečatil tretiu prehru Trenčanov v sezóne. Výsledok sa snažil ešte v trestnom strieľaní prikrášliť v 58. minúte Matis, no neúspešne.