„Rytieri“ potešili fanúšikov víťazstvom

Autor: HKM Zvolen Dátum: 17.9.2023

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)
Góly: 23. Hain (R. Bondra), 28. Zuzin (Kašlík, Viedenský), 38. R. Bondra (Rymsha, C. Hults), 40. Rymsha (z trest. strieľania) – 49. Pearson (Santos, Bodák), 58. Newton. Rozhodovali: M. Korba, Snášel ml. – Bogdaň, Vyšný. Vylúčení na 2. min: 3:10, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1867 divákov.

Zvolen: Kupsky – Hain, Kapcheck, Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík – Rymsha, Langkow, Bondra – Kašlík, M. Hults, Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Šiška, Csányi

Michalovce: Škorvánek – Bodák, Macejko, Acolaste, J. Cibák, Michalčin, Mihálik – Matúš Paločko, Newton, Bjalončík – Santos, Pearson, M. Valach – Daugavinš, Heard, Suja – Kabáč, Buc, Vašaš

V kvalitnej prvej tretine oba tímy šance nepremenili, skóre sa menilo až v 23. minúte, keď sa z vrchnej časti kruhu presadil bez prípravy Hain. Z toho istého miesta strieľal dve sekundy po skončení presilovky aj Zuzin a zvýšil na 2:0. Tretí gól pridal v početnej výhode Bondra, ktorý tečoval strelu Rymshu. Práve tento zvolenský legionár sa potom v závere stredného dejstva presadil z nariadeného trestného strieľania. V tretej tretine hostia korigovali stav Pearsonom zblízka, pričom v nervóznom závere nepremenil druhé trestné strieľanie v zápase domáci Viedenský. Hokejisti HKM Zvolen si tak v nedeľňajšom zápase 2. kola Tipos extraligy pripísali prvú výhru v aktuálnej sezóne.

<iframe width="860" height="480" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="" src="https://media.joj.sk/embed/8X2SVn6XxCW?autoplay=1"></iframe>