„Rytieri“ ďalšiu výhru nepridali, do semifinále postupujú Michalovce

Autor: HKM Zvolen Dátum: 27.3.2024

Jedna štvrťfinálová výhra bolo maximum, na čo Zvolenčania v tejto sezóne mali. Dnešný zápas, v ktorom išlo „rytierom“ o všetko, dokráčal k svojmu koncu bez väčšieho vzrušenia. Posledný gól HKM v sezóne zaznamenal Juraj Šiška.

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 20. Kabáč (Suja, Buc), 21. Kabáč (Bindulis, Vašaš), 60. Bodák - 3. Šiška (Mudrák, Sládok).

Rozhodovali: T. Orolin, Novák - Frimmel, Šoltés, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3042 divákov.

MichalovceŠkorvánek - Bodák, Bindulis, Acolatse, Cibák, Michalčin, Suja - Daugavinš, Newton, Santos - Paločko, Heard, Puliš - Valach, Solenský, Wilkins - Kabáč, Buc, Vašaš

Zvolen: Kupsky - Hain, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Mudrák, Sládok - Lukosevicius, M. Hults, Fortin - Marcinek, Viedenský, Zuzin - Hecl, Šiška, Kašlík - Kolenič, V. Fekiač, Csányi

V piatom štvrťfinálovom zápase zvíťazili michalovské „líšky“ nad HKM Zvolen 3:1 a v sérii triumfovali 4:1 na zápasy. Lepší štart do piateho zápasu mali hostia, ktorí viedli už od 3. minúty, keď brankára Škorváneka prekonal Šiška - 0:1. Zvolenčania si v prvej časti vypracovali aj niekoľko ďalších príležitostí na zvýšenie náskoku, no napokon oň prišli 6 sekúnd pred prvou prestávkou. Domáci útočník Kabáč nahodil puk spoza zvolenskej bránky na brankára Kupského a ten si ho zrazil do bránky - 1:1. Domácim vyšiel nielen záver prvej časti, ale aj úvod druhej, keď sa druhýkrát v zápase presadil Kabáč, ktorý tečoval strelu Bindulisa - 2:1. V 28. minúte sa domáci dostali k 18-sekundovej presilovke o dvoch hráčov, ale Zvolenčania zvládli oslabenie. Domáci si v tretej tretine postrážili tesný náskok aj vďaka viacerým úspešným zákrokom brankára Škorváneka. Hosťom sa nepodarilo vyrovnať ani počas hry bez brankára v závere zápasu, naopak, obranca Bodák strelou do prázdnej bránky uzavrel skóre zápasu i celej série.

Meno svojho semifinálového súpera sa hokejisti Michaloviec dozvedia po ukončení série Poprad - Nitra. Zvolenčania si nezopakujú finálovú účasť z uplynulej sezóny a v semifinále budú chýbať prvýkrát od roku 2017.

Kompletné ŠTATISTIKY SZĽH zo zápasu.

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce vo štvrťfinále playoff 2024:

1. kolo: Michalovce - Zvolen  5:0 (2:0, 2:0,1:0)

2. kolo: Michalovce - Zvolen  5:1 (1:1, 2:0, 2:0), gól HKM: Zuzin

3. kolo: Zvolen - Michalovce  2:6 (0:2, 2:2, 0:2), góly HKM: Lukosevicius, Bondra

4. kolo: Zvolen – Michalovce  2:1(1:1, 1:0, 0:0), góly HKM: Hain, Kašlík, Hecl

5. kolo: Michalovce - Zvolen  3:1 (1:1, 1:0, 1:0), gól HKM: Šiška