Pod Pustým hradom dnes druhý zápas štvrťfinále

Autor: HKM Zvolen Dátum: 16.3.2023

Prvý štvrťfinálový duel pod Pustým hradom rozuzlilo až predĺženie. Našťastie do neho vstupovali domáci v početnej výhode, ktorú dokázali už v 18. sekunde nadstaveného času zásluhou Radovana Bondru využiť. „To momentum zápasu bolo na našej strane a to nám pred predĺžením dodávalo silu,“ prezradil na pozápasovej tlačovke strelec víťazného gólu. Napriek výhre však bolo vo zvolenskej šatni po zápase umývanie hláv. Kormidelník Peter Oremus musel reagovať na nezvládnutý záver tretej tretiny, keď za priaznivého skóre 3:1 prišli zbytočné vylúčenia domácich a Novozámčania dostali duel až do predĺženia. „Rytieri“ si úplne zbytočne narobili starosti a fanúšikom zdvihli tlak. Našťastie všetko dobre dopadlo a hráči si svoje chyby uvedomili, na čo reagoval strelec Bondra: „Do druhého zápasu pôjdeme s tým, aby sme zbytočné fauly nerobili“.

Ako by to malo dnes večer vyzerať, vyjadril stručne, ale dôrazne tréner Peter Oremus: „Vo štvrtok budeme určite rýchlejší, lepší a disciplinovanejší.“ Po prvom víťaznom stretnutí bol zhovorčivejší jeho asistent Andrej Kmeč, ktorý úvodný duel štvrťfinálovej série rozobral trochu viac: „Dodržiavali sme systém, boli sme v zápase lepší ako Nové Zámky. Škoda však záveru tretej tretiny. Také zbytočné fauly nemôžu hráči v playoff robiť, skoro nás to stálo zápas. Súper sa dostával do šancí len v početnej výhode a toto už nesmieme pripustiť. Sme však radi, že sme predĺženie bravúrne zvládli a vedieme 1:0. Ten úspešný vstup do série je dôležitý, pomôže to psychike.“ Rovnako ako Peter Oremus, aj Kmeč na záver zdôraznil: „Čo sa vo štvrtok oproti prvému zápasu určite zlepší, bude disciplína.“

Druhý diel štvrťfinálovej série Zvolen – Nové Zámky uvidíme pod Pustým hradom dnes od 18-tej hodiny a vstupenky si fanúšikovia môžu okamžite zakúpiť TU.

HKM Zvolen – HC Mikron Nové Zámky – štvrťfinále playoff

1. kolo: Zvolen – N. Zámky  4:3 pp (0:1, 3:0, 0:2, 1:0), góly HKM: Hanna, Hecl, Sideroff, Bondra

2. kolo: Zvolen – N. Zámky (štvrtok 16. 3., 18:00)

3. kolo: N. Zámky – Zvolen (nedeľa 19. 3., 18:00)

4. kolo: N. Zámky – Zvolen (pondelok 20. 3., 18:30)

Znova pripomíname niekoľko pravidiel, ktoré uľahčia divákom vstup na večerný zápas:

1. Zabezpečte si vstupenku včas

Najvýhodnejší spôsob, ako sa vyhnúť radom pred pokladňami tesne pred zápasom a ušetriť čas aj peniaze, je nákup vstupeniek v sieti TICKETLIVE. Vstupenku na konkrétny zápas môžete získať ONLINE ako:

e-ticket (vstupenku si stiahnete a jednoducho vytlačíte doma)

digitálna vstupenka (stačí priložiť mobil s kódom k čítačke na turnikete)

osobne v kamenných predajniach (vstupenku vám vytlačia na predajných miestach – kancelária TICKETLIVE, v bytovom komplexe Pod Pustým hradom neďaleko ZŠ (Pod Dráhami 11A), stávková kancelária V DOME SLUŽIEB (Kozačekova 11), kancelária cestovnej agentúry PROFITRAVEL (Trhová 6), predajňa hudobných nástrojov TOTAL MUSIC (Študentská 1)

Cez internet si aj rodiny môžu vopred zaistiť spoločné sedenie, výhradne však v sektore B1, ktorého časť bola pre tento účel vyhradená.

Pri kúpe vstupeniek v pokladniach na zimnom štadióne tesne pred zápasom upozorňujeme, že v záujme rýchlejšieho vybavovania divákov sa od 30 MINÚT PRED ZAČIATKOM ZÁPASU nebudú predávať vstupenky na vybraté miesta. V uvedenom čase si diváci budú môcť pri kúpe vstupenky zvoliť už LEN SEKTOR BEZ MOŽNOSTI VÝBERU RADU A SEDADLA. Pokladne sa budú otvárať v deň zápasov 60 minút pred začiatkom stretnutia, online vstupenka sa však dá kúpiť okamžite a kedykoľvek (aj počas čakania v rade pri pokladni).

2. Zvoľte vhodný variant dopravy

Je to zváženie – doviesť sa na štadión autom a hľadať parkovacie miesto, prípadne prísť pešo alebo taxíkom a vyhnúť sa tak zápcham pred a po zápasoch.

3. Dostavte sa s dostatočným časovým predstihom

Každý malý problém pri turniketoch môže spôsobiť nepríjemné zdržanie. Ak chcete vidieť stretnutie od prvej minúty a bez stresu, odporúčame prísť o niekoľko desiatok minút skôr. Získate tak komfortný časový priestor na zaujatie svojho miesta.

4. Zvoľte si správny turniket

Kvôli plynulejšiemu prechodu sú turnikety roztriedené na vstup podľa druhov vstupeniek (klasické vstupenky, e-vstupenky, digitálne vstupenky, ŤZP...). Sledujte preto informačné tabule so smerovými šípkami pri turniketoch v Rebuy Stars vstupnej hale a vyberte si správne miesto svojho prechodu do priestorov ZŠ.