Nakoniec príde Mikuláš

Autor: HKM Zvolen Dátum: 28.12.2017

Vo štvrtok odohrajú tipsportligisti zápasy 31. kola a pre polovicu z tímov to bude domáca rozlúčka s odchádzajúcim rokom. Radí sa medzi nich aj zvolenský HKM a diváci, ktorí budú merať cestu na zimný štadión uvidia „rytierov“ v súboji s Liptovským Mikulášom. Súčasná forma oboch súperov je priamo úmerná aj ich postaveniu v tabuľke. HKM bodoval už v ostatných dvanástich dueloch a od vedúcej trenčianskej Dukly ho delia len tri body, zatiaľ čo Liptáci prehrali už sedemkrát v rade a patrí im deviate miesto tabuľky. Papierový favorit je teda jasný, navyše „mikulovci“ zdolali svojho dnešného súpera vo všetkých troch tohtosezónnych meraniach síl, z toho raz bez inkasovaného gólu. V doteraz jedinom zápase pod Pustým hradom však domáci zlomili húževnatého súpera až v záverečnej tretine, keď po 40-tich minútach svietil na ukazovateli stav 2:2 Je to jednoznačné varovanie pred dnešným stretnutím, do ktorého vykorčuľujú zverenci trénerov Mikulu a Töröka s rovnakým zložením útočných formácií ako v utorok v Detve, pozmenené sú len obranné dvojice. V bránke dnes bude znova Marek Šimko, obrany tvoria Hraško - Drgoň, Ross - Bokroš, Kováčik - Ťavoda, Andersons – Wharton. Útoky ponechal Peter Mikula takto: Chovan, Špirko, Šišovský – Obdržálek, Steén, Coffman - Síkela, Kytnár, Matis – V. Fekiač, L. Jurík, Ďaloga.

Posledný zápas roka 2017 pod Pustým hradom začína o 18:00 hod.

HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš v sezóne 2017/2018

4. kolo: L. Mikuláš - Zvolen 0:3 (0:2, 0:0, 0:1), góly HKM: Török, Chovan, Ross

13. kolo: Zvolen – L. Mikuláš 5:3 (0:1, 2:1, 3:1), góly HKM: Coffman 2, Obdržálek, Hraško, Török

22. kolo: L. Mikuláš – Zvolen 5:7 (3:2, 1:3, 1:2), góly HKM: Ross 2, Síkela, Matis, Ďaloga, Coffman, Steén

31. kolo: Zvolen – L. Mikuláš ???