HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín (0:0, 1:1, 0:1)
óly: 37. Sládok (Hecl, Marcinek) - 33. Charbonneau, 43. Škvarek (Mikúš, Krajčovič)

Rozhodovali: Goga, Klejna – Hercog, Junek
Zvolen: Kupsky – C. Hults, Mudrák, Bondra, M. Hults, Jelisejevs – Rauhauser, Kubka, Zuzin, Fekiač, Hecl – Sládok, Čulík, Kašlík, Marcinek, Kolenič – Haborák, Csányi, Gábor, Mucha
Tréneri: N. Javorčík, J. Andersons

Trenčín: Lacouvée – Kupec, Pietrniro, Ahl, Baláž, Eriksson Immo – Petrovický, Starosta, Hudec, Conway, Charbonneau – Hlaváč, Hudec, Sloboda, Sojčík, Petráš – Bokroš, Krajčovič, Mikuš, Škvarek
Tréneri: M. Bartovič, E. Kenneth

Hostia vstúpili do zápasu aktívne a Jake Kupsky čelil už v prvých minútach viacerým nebezpečným streleckým pokusom. Do vedenia sme sa mohli dostať v presilovej hre, ktorú sme napriek sľubným príležitostiam nevyužili. Najväčšiu šancu prvej tretiny sme videli až v 15. minúte. Cez Rauhasera sa predral Immo, ktorého nájaz zmaril Kubka za cenu faulu. Ani vojaci ponúknutú presilovkovú príležitosť nevyužili, a tak sa do šatní odchádzalo za bezgólového stavu.

V úvode druhej tretiny sme súpera zatlačili. Brankára Dukly zamestnali dobrými strelami Hecl, Sládok aj Kolenič, ale na úvodný gól to nestačilo. Dlhšiu hernú pasáž bez väčšej gólovej príležitosti prerušili hosia gólom v 33. minúte. Po chybe Muchu sa dostal k puku Charbonneau, ktorý v páde otvoril skóre zápasu, 0:1. Po góle Trenčania ožili a ako druhý sa mohol do listiny zapísať Sloboda. Jeho otočku a následné zakončenie však Kupsky zneškodnil. Rovnako dobrý zákrok predviedol aj v 36. minúte pri úniku Sojčíka. Vyrovnanie priniesla situácia z 37. minúty. Hecl našiel na modrej čiare Sládoka a ten bez prípravy, ďalekonosným pokusom, vymietol ľavý horný roh trenčianskej bránky, 1:1. Skúsený zadák mohol o dve minúty pridať aj svoj druhý gól v zápase. Jeho strela spomedzi kruhov ale skončila v náručí hosťujúceho brankára.

Do záverečnej tretiny lepšie vstúpili vojaci. Prihrávku Mikúša spoza bránky, premenil pohotovou strelou na gól Škvarek, 1:2. V 53. minúte vytiahol Kupsky parádny zákrok, keď Conwayove zakončenie vytlačil v poslednej chvíli ľavým betónom. V závere sme stupňovali tlak, s cieľom vyrovnať, ale zo žiadnej z vytvorených príležitostí sa nám nepodarilo skórovať. V záverečnej hre bez brankára si už Dukla výsledok postrážila a zvíťazila aj v treťom vzájomnom zápase.

Norbert Javorčík (tréner HKM): „Bol to bojovný zápas z obidvoch strán, obidve mužstvá sa snažili v prvom rade držať defenzívny systém. Dve nepozornosti v našej obrane Trenčín využil, nám sa naopak ich zaváhania nepodarilo využiť, čo bolo príčinou našej prehry. V druhej tretine boli úseky, kedy sme mohli vedenie strhnúť na našu stranu a mali sme príležitosti na to, aby sme súpera zdolali.“