Trenčínu sme podľahli po nájazdoch

Autor: HKM Zvolen Dátum: 7.1.2018

* Tim Coffman strelil dva góly a je momentálne druhým najlepším strelcom súťaže * Milan Kytnár poslal zápas do predĺženia 22 sekúnd pred koncom tretej tretiny * V záverečnej tretine videli diváci štyri góly * Zvolenčania si trojbodovou výhrou mohli vybojovať prvú priečku, napokon ju získali hostia s dvojbodovým náskokom pred Zvolenom * Trenčania oplatili Zvolenu prehru 3:4pp z posledného vzájomného zápasu * Strely na bránu 44:37 *

HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín 3:4 pp a sn (0:1, 1:0, 2:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 40. Coffman (Špirko), 50. Coffman, 60. Kytnár - 19. Frühauf (Ružička, Varga), 43. Pardavý ml. (Gašparovič), 56. Radivojevič (Ölvecký), rozh. nájazd: Radivojevič. Rozhodovali: P. Stano, D. Konc – Výleta, Kollár, vylúčení na 2 min: 3:5, navyše:Themár 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Zvolen: Šimko – Drgoň, Ross, Bokroš, Hraško, Wharton, Ťavoda, Andersons – Coffman, Špirko, Obdržálek - Šišovský, Kytnár, Michal Chovan - Matis, Steén, Ďaloga – Síkela, L. Jurík, Dubeň

Trenčín: Valent - Bohunický, Starosta, Cebák, Frühauf, Pač, Holenda, Špankovič, Themár - Radivojevič, Ölvecký, Varga - Sojčík, Ružička, Bezúch - Mikula, Dlouhý, Hecl - Švec, Pardavý, Gašparovič

Vo Zvolene sa hral od úvodných minút rýchly hokej s množstvom šanci na oboch stranách. Do prvej sa dostali hostia už v prvej minúte, ale Ružička pred Šimkom neuspel. Trenčania hrali v štvrtej minúte presilovku a počas nej mohol otvoriť skóre najmä Mikula zblízka. Na opačnej strane zaujala individuálna akcia Chovana a strela voľného Rossa z kruhu, proti bol Valent. V oslabení sa dostal do dobrej možnosti útočník Dukly Dlouhý, ale nerozvlnil sieť. Nepodarilo sa to ani domácemu Šišovskému, ktorý zakončoval z dvoch metrov. Až minútu pred prestávkou sa menil bezgólový stav, pretože Trenčania využili presilovku po strele Frühaufa od modrej – 0:1.

V druhej tretine mali viac z hry Zvolenčania, ale nepremieňali ani vyložené príležitosti. Coffman sa pekne natlačil pred Valenta, ale puk za neho nedostal. Na tohto skúseného gólmana potom nevyzrel Dubeň, ktorý sa ocitol zoči – voči a úspešný nebol pri pravej žrdi ani voľný Matis. V 35. minúte mohol ťažiť z rýchleho prečíslenia Michal Chovan, ale zazvonil iba na hornej žŕdke. Vyrovnanie napokon zabezpečil 36 sekúnd pred druhou prestávkou Coffman. Pekne prenikol za obranu súpera a v páde zasunul puk za brankára Dukly – 1:1.

Do tretieho dejstva nastúpili lepšie Trenčania. Najprv v prečíslení dvoch na jedného neskóroval Hecl, no v 43. minúte po prihrávke Gašparoviča prestrelil Šimka pohotovou koncovkou Pardavý – 1:2. Zvolen následne prepol na vyššie obrátky, veľkú šancu mal Kytnár, ale sám pred Valentom pohorel. Hostia hrozili z brejkov, vedenie mohol navýšiť Gašparovič, ale nestalo sa tak a prišiel trest. Veľkú chybu Frühaufa pretavil do vyrovnania pred bránkou úplne voľný Coffman – 2:2. Domáci mali aj ďalšie skvelé možnosti, zahadzovali ich však ako na bežiacom páse, predovšetkým Kytnár, Obdržálek, Steén v presilovke a tutovku nevyužil Matis. Dukla si počkala na svoju príležitosť do 56. minúty. Radivojevič bol v medzikruží úplne voľný a puk poslal pomedzi betóny Šimka – 2:3. V samom závere Zvolenčania odvolali brankára, hrali v šestici, nepríjemne sa im zranil Chovan po náraze do mantinelu, ale to akoby jeho spoluhráčov nakoplo. Po buly na modrej čiare prešiel pred Valenta agilný Kytnár a 22 sekúnd pred klaksónom vyrovnal na 3:3.

V predĺžení takmer dve tisíc divákov gól nevidelo, najbližšie mali k nemu Obdržálek a Coffman. Rozhodli teda samostatné nájazdy, v ktorých uspeli Duklisti, konkrétne Radivojevič a Ružička.