„Rytieri“ tretíkrát zdolali „belasých“

Autor: HKM Zvolen Dátum: 4.2.2024

Súboj so Slovanom ponúkol zaujímavý úvod, v ktorom sme súpera zatlačili, ale v prvej tretine sme videli len jediný gól z hokejky Mareka Hecla. V druhej sa hra vyrovnala a gólovú radosť fanúšikom nepriniesla. Rozhodnúť sa tak muselo až v záverečnej časti hry. Do nej sme vstúpili gólom Mitcha Hultsa, na ktorý ale hostia reagovali už po necelých dvoch minútach. O našom víťazstve rozhodol parádnym gólom Kašlík.

HKM Zvolen - HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
G
óly: 10. Hecl, 43. M. Hults (Hecl, Sládok), 56. Kašlík (Lukocevicius, Rauhauser) - 45. Korenčík (Kubka)
Rozhodovali:  V. Snášel ml., Jobbágy – Frimmel, Stanzel

Vylúčenia: 7:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, diváci: 3012
Zvolen: Kupsky – Mudrák (A), C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok (C) – Lukosevicius, M. Hults, Hecl – Bondra, Fortin, Kašlík – Kolenič, Marcinek, Zuzin (A) – K. Gabor, V. Fekiač, Csányi
Tréner: Jamie Russell

Slovan: Godla – Korenčík, Holway, Golian, Kubka, Sersen, Bergman, Beňo – Ranford, Poriér, Pecararo – Takáč, Mahbod, Šille – Lukošík, Preisinger, Török – Dudáš, S. Petráš, Žitný
Tréner: Peter Oremus

Rytieri hneď v úvode zavreli súpera v pásme a ako prvý preveril pozornosť Godlu, delovkou od modrej čiary, Cole Hults. Slovan prvýkrát pohrozil až v šiestej minúte. Strelu Dudu sa snažil pred Kupskym dotlačiť do bránky Petráš. Obrovskú príležitosť na otvorenie skóre mal Fortin, ktorý ale v nájazde nedokázal puk prestreliť pomedzi Godlove betóny. V 10. minúte predviedol nádhernú individuálnu akciu hráč mesiaca Marek Hecl. Z rohu sa prekľučkoval až pred bránkovisko a backhendom vymietol vzdialenejší horný roh, 1:0. V Ďalšom priebehu mohol zvýšiť skóre Fortin, ktorý sa dostal do viacerých dobrých pozícií, ale Godla bol pozorný. Na opačnej strane sa dostal k nebezpečnému zakončeniu Mahbod, ale Sládok priestor pred Kupskym nekompromisne upratal. V závere úvedného dejstva bol Lukocevicius potrestaný štvorminútovým trestom. Viac ako tri minúty z nej si súper preniesol do úvodu ďalšej tretiny.

Druhá tretina sa niesla v znamení presilových hier. Hostia nevyužili viac ako trojminpútovú početnú výhodu zo záveru prvej tretiny a následne ani trest za šiestich Rytierov na ľade. Nás naopak môžu mrzieť rovnako dve presilovky, v ktorých sme si síce vytvorili tlak, aj viacero sľubných gólových príležitostí, ale ani jedna gól nepriniesla a tak sme do šatne odchádzali stále s najtesnejším rozdielom.

Do záverečnej tretiny vstúpili hostia ďalšou presilovkou, ktorú však nevyužili a naopak udreli Rytieri! Tri sekundy po skončení oslabovky sa dostal do úniku Mitch Hults. Tiesnený Poiriérom a Lukošíkom nekompromisne zvýšil na 2:0. O necelé dve minúty sa skóre menilo opäť. Korenčíkova delovka od modrej skončila až za Kupskym, čím sa Slovan opäť vrátil do zápasu, 2:1. V 56. minúte sa dostal do rýchleho protiútoku Lukocevius, ktorý našiel pred bránkou osamoteného Kašlíka. Ten v ťažkej pozícii strelil gól, za ktorý by sa nehanbil ani v NHL, 3:1 a definitívne rozhodol o našom víťazstve.

Jamie Russell (tréner HKM): „Bol to môj štvrtý zápas na lavičke Zvolena a myslím, že najvydarenejší z nich. Mali sme v hre nejaké výpadky, ale celkovo nám zápas vyšiel. V tretej tretine sme hrali agresívne a zatvorili sme hru, čo je v takýchto vyrovnaných zápasoch dôležité. Podržal nás brankár, čo prispelo k dnešnému úspechu v boji o prvú šestku. Všetky zostávajúce zápasy budú dôležité a urobíme všetko pre to, aby sme sa tam dostali. Viem, že zápasy týchto súperov majú svoju históriu spojenú s trénerskými výmenami a rivalitou, ale práve v takýchto dueloch musíte ovládať svoje emócie. Som hrdý na tím, pretože sme to dnes dokázali, aj keď to bolo veľmi namáhavé.“