Na MPZ 2019 tímy zo štyroch krajín

Autor: HKM Zvolen Dátum: 4.6.2019

Aj tohtoročný, už 21. ročník medzinárodného hokejového turnaja Memoriál Pavla Zábojníka prinesie porciu deviatich zápasov, ktoré šiesti účastníci odohrajú počas troch dní. Od 15. do 17. augusta si na zvolenskom zimnom štadióne zmerajú sily kolektívy zo štyroch krajín. Traja tipsportligisti – HC´05 iClinic Banská Bystrica, MHC Mikron Nové Zámky a domáci HKM Zvolen – sa postupne stretnú s tímami z Poľska, Rakúska a prvýkrát v histórii turnaja aj z krajiny galského kohúta, Francúzska.

Pre poľský GKS Tychy sa stal MPZ vo Zvolene už neodmysliteľnou súčasťou prípravy na novú sezónu. Tohto roku zavíta mužstvo vedené bieloruským trénerom Andrejom Gusovom pod Pustý hrad už ôsmykrát, z toho siedmykrát v rade. Víťaz Memoriálu P. Zábojníka z roku  2015 tentoraz pricestuje ovenčený titulom majstra Poľska a tri zápasy na Slovensku v rámci turnaja mu poslúžia ako príprava na prestížnu Ligu majstrov.

Účasť z vlaňajška si zopakuje aj zástupca EBEL-ligy, EC KAC Klagenfurt. MPZ 2018 znamenal pre rakúsky tím zrejme dobrý odrazový mostík, keď dovtedy 30-násobný víťaz Erste Bank Eishockey Ligy pridal do svojej klubovej kolekcie ďalší titul.

Nováčikom turnaja bude mužstvo Scorpions de Mulhouse – Team Synerglace. Hokejisti z východofrancúzskeho Mulhouse, mesta ležiaceho neďaleko švajčiarskych i nemeckých hraníc, odohrali medzi elitou svoju druhú sezónu, a hoci sa tímu tentoraz do playoff postúpiť nepodarilo, v „najhokejovejšom meste Francúzska“ sa medzi fanúšikmi teší veľkej popularite. Tvrdí to asistent kapitána, odchovanec HKM a šampión z roku 2013 Milan Jurík, ktorý v drese Škorpiónov odohral už päť sezón a chystá sa na ďalšiu.

Fanúšikovia na zvolenskom zimnom štadióne uvidia výlučne medzinárodné merania síl, teda tímy zo „slovenskej“ skupiny si to rozdajú len so zahraničnými súpermi. Dvadsiaty prvý  ročník Memoriálu Pavla Zábojníka sa uskutoční od štvrtka 15. augusta so soboty 17. augusta 2019, prvenstvo z vlaňajška budú obhajovať Banskobystričania.

Foto: scorpionpictures.com