Duel pod Pustým hradom zvládli lepšie "oceliari"

Autor: HKM Zvolen Dátum: 19.11.2023

HKM Zvolen – HC Košice  1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Góly: 25. Zuzin (Rauhauser, Šiška) – 4. Jääskeläinen (Pollock, Breton), 22. Krivošík (Jääskeläinen), 36. Lamper (Bartánus), 36. Rogoň (Havrila, Bačo).

Rozhodcovia: Výleta, J. Konc ml. – Frimmel, Jurčiak, vylúčení na 2 min.: 9:3, navyše Sládok - Olsson 5 + DKZ za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2197 divákov.

Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, Kapcheck, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík – Rymsha, Langkow, Bondra – Kašlík, M. Hults, Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Šiška, Mucha

Košice: Riečický – Olson, Breton, Ferenc, Zech, Deyl, Šedivý – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Krivošík, Chovan, Lunter – Lamper, Šimun, Bartánus – Bačo, Havrila, Rogoň

Do vedenia išli v úvode počas presilovky hostia po koncovke Jääskeläinena z kruhu, hoci mu nesadol ideálne puk. Domáci mohli odpovedať Rymshom, ktorý mieril do žŕdky. Na začiatku druhej tretiny pridali ´oceliari´ druhý kuriózny gól z presilovky, keď Hain blokoval Krivošíka a puk od ramena zvolenského beka putoval padáčikom za Kupského. Hokejisti spod Pustého hradu napokon znížili v presilovke, keď sa z kruhu parádne trafil kanonier Zuzin. Lenže v 36. minúte prišli chyby v domácej defenzíve a Košice trestali počas dvanástich sekúnd dvakrát, najprv Lamperom a potom Rogoňom, obaja nepokrytí uspeli pred bránkou – 1:4. V tretej tretine mali Zvolenčania streleckú prevahu, no duel už nezdramatizovali. Za zmienku stojí ešte hromadná potýčka v závere zápasu, keď piati Zvolenčania čelili Košičanom, ktorých bolo na ľade v jednej chvíli bez povšimnutia rozhodcov až osem.