Zvolenskí „rytieri“ uspeli aj na trenčianskom ľade

Autor: HKM Zvolen Dátum: 11.10.2020

Prvý súťažný zápas Adama Húsku v bráne „áčka“ HKM bol víťazný * Dvakrát skóroval Allan McPherson, jeho zásah z 38. minúte bol víťazný * Strely na bránu 25:34.

(Zdroj: TASR)   HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Góly: 30. Švec, 44. Hecl – 2. McPherson, 6. Stupka (Kubka, Kelemen), 37. McPherson (Nuutinen, Zuzin). Rozhodovali: Stano, Mullner – Jedlička, Frimmel, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Trenčín: Valent – Mesikämmen, Starosta, Jaborník, Ackered, Bokroš, Sládok, Rajnoha – Väyrynen, Valach, Bezúch – Hecl, Paukovček, Sádecký – Kukuča, Švec, Sojčík – Krajč, Hlinka, Ferényi – Ďurina

Zvolen: Húska – Hatala, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Puliš, Viedenský, Bondra – Nuutinen, Zuzin, McPherson – Kelemen, Mikúš, Stupka – Ďuriš, Tibenský, Marcinek

Hostia mali do zápasu výborný vstup. Už na začiatku 2. minúty Zuzina aj McPherson vyskúšali pozornosť Valenta. Druhý menovaný sa znova dostal k puku a z pravého kruhu ho poslal presne k žrdi. V 6. minúte viedli hostia zo Zvolena už dvojgólovým rozdielom. Nahodený puk Kubku vyrazil trenčiansky brankár iba pred seba, kde si ho dokorčuľoval Stupka a poľahky pridal druhý gól. Úvodná dvadsaťminútovka vyšla hráčom spod Pustého hradu výborne a zaslúžene viedli o dva góly.

Trenčania sa do hry o úspešný výsledok vrátili v polovici stretnutia. Švec vyskúšal strelu takmer z úrovne bránkovej čiary a tá na prekvapenie všetkých skončila za Húskovým chrbtom. V závere druhej tretiny McPherson posunul puk do tandemu Zuzinovi a ten spomedzi kruhov namieril do horných poschodí, kde bol dobre postavený Valent. O chvíľku nato však McPherson ťažil z výbornej práce Nuutinena a prinavrátil Zvolenu dvojgólové vedenie.

Domáci sa nechceli vzdať. V úvode záverečnej tretiny nabral rýchlosť Hecl, obkorčuľoval obrancu a poslal puk medzi betóny Húsku. Napriek snahe sa už domácim nepodarilo vyrovnať a so súperom zo Zvolena prehrali aj po druhý raz za sebou.