Zvolenčania uspeli v Mikuláši

Autor: HKM Zvolen Dátum: 11.1.2022

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 31. Ventelä (Murček, Jurík), 57. Kriška (Handlovský, Varttinen) - 8. Zuzin (Jedlička), 26. Saracino (Leskinen, Kubka), 40. Zuzin (Hain, Jedlička), 48. Leskinen, 54. Jedlička (Kotvan, Zuzin). Rozhodovali: Novák, Orolin - Durmis, Ordzovenský, vylúčení: 4:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

L. Mikuláš: Ivannikov - Ventelä, Varttinen, Salija, Mezovský, Krempaský, Pacalaj, Droppa - Hovorka, Kriška, Handlovský - Karpinnen, Walega, Obdržálek - Jurík, Murček, Paločko - Nemec, Haluška, Dunčko

Zvolen: Trenčan - Hain, Kotvan, Roy, Meliško, Kubka, Hraško, Sládok - Jedlička, Viedenský, Zuzin - Saracino, Krieger, Leskinen - Osterberg, Mikúš, Stupka - Török, Gubančok, Csányi

Favorizovaný Zvolen mohol inkasovať v 3. minúte, ale brankár Trenčan dobre zasiahol pri dorážke Nemca. O pár minút rovnako pochodil aj ďalší domáci hráč Walega a tak do vedenia išli "rytieri". V 8. minúte pekne prešiel cez protihráča Jedlička, prihral Zuzinovi, ktorý strelou z prvej otvoril skóre. Domáci Hovorka mohol vyrovnať ešte v prvej tretine, Trenčan mu zmaril tiež šancu na začiatku druhej. Aj preto išli hostia v 26. minúte do dvojgólového vedenia. Strelu Kubku od modrej tečoval Leskinen, brankár Ivannikov len vyrazil pred seba a tam sa pri dorážke dobre zorientoval Saracino. Liptáci nerezignovali a znížili v 31. minúte aj so šťastím, keď Ventelä obišiel bránku, pokúsil sa prihrať a obranca Kotvan si korčuľou zrazil puk do siete. Zvolen išiel opäť do dvojgólového vedenia 18 sekúnd pred koncom druhej 20-minútovky, Zuzin mal na kruhu dosť času zamieriť a vymietol horný roh domácej bránky. Ešte pár sekúnd pred druhou sirénou mohol znížiť Hovorka, ale Trenčan ho opäť vynuloval.

V 45. minúte Zuzin mohol skompletizovať hetrik, ale neuspel. Hostí to mrzieť nemuselo, v 48. minúte Walega stratil puk na útočnej modrej čiare a Leskinen po sóle a blafáku zvýšil na 4:1. Následne sa zrodila prvá využitá presilovka v stretnutí, zvolenský Kotvan vystrelil od modrej a Jedličkov teč znamenal vedenie hostí 5:1. Liptovský Mikuláš ešte v závere kozmeticky upravil výsledok, keď sa presadil Kriška.

Milan Jančuška (tréner L. Mikuláša): "Skóre zápasu absolútne nezodpovedá predvedenej hre. Mali sme šance a v čom sme boli horší, to bolo zakončenie. Chýbala nám nadstavba."

Andrej Kmeč (asistent trénera HKM): "Bol to pre nás ťažký zápas. Mikuláš hral dobre, agresívne. S ich pohybom sme si však dokázali poradiť a sme veľmi radi za tri body."