Zvolenčania s ďalším skalpom, tentoraz zdolali Michalovce

Autor: HKM Zvolen Dátum: 4.12.2020

Dva zvolenské góly v polovici tretej tretiny, ktorými domáci zlomili zápas vo svoj prospech delilo od seba 65 sekúnd. Prvý z nich, z hokejky Václava Stupku, bol víťazný * Dva presné zásahy zaznamenal Radovan Bondra, po dva body si pripísali tiež Allan McPherson (1+1), Peter Zuzin (0+2) a T. J. Melancon (0+2) * Strely na bránu 26:40.

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly: 20. McPherson (Zuzin, Melancon), 49. Stupka (Kubka, Zuzin), 50. R. Bondra (Melancon, McPherson), 60. R. Bondra (Mikúš) - 14. Lalancette (Hickmott, Erkinjuntti). Rozhodovali: Baluška, M. Korba – Stanzel, Ľ. Šoltés, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Zvolen: Rahm – Hatala, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Mikúš, Bondra – Nuutinen, Helewka, McPherson – Tibenský, Zuzin, Stupka – Marcinek, Chlepčok, Ďuriš

Michalovce: Tomek – McCormack, Southorn, Mihálik, Ventelä, Louis, Ťavoda, Bdžoch – Hickmott, Lalancete, Erkinjuntti – Bartánus, Galamboš, D. Šoltés – Regenda, Mlynarovič, Takáč – Török, Češík, Chalupa

Zvolenčania nastúpili bez zraneného najlepšieho strelca Puliša a v prvej tretine ťahali za kratší koniec. Viac šancí si vypracoval súper, od začiatku bol nebezpečnejší a Rahm sa v bránke nenudil. Najprv ho však zastúpil obranca Betker po koncovke Bartánusa, potom sa musel mať na pozore po strelách Chalupu a dorážke Töröka, puk priľahol napokon na čiare. Domáci pohrozili až v ôsmej minúte Bondrom, sám pred Tomekom neskóroval. Následne nevyužili presilovku a po nej pykali. Michalovciam totiž vyšla rýchla akcia, keď sa po prihrávke Hickmotta presadil z ľavého kruhu bez prípravy Lalancette. Druhý gól mohol pridať Regenda, keď takmer pokoril gólmana HKM pri ľavej žrdi. Východniari forčekovali príliš vysoko a to sa im vypomstilo 56 sekúnd pred prestávkou. Z ľavej strany unikal McPherson a hoci bol faulovaný Louisom, v páde stihol zakončiť a dostať puk za Tomeka – 1:1.

V strednom dejstve sa oba tímy nedokázali presadiť. Najprv bola aktívnejšia Dukla, Hickmott, Šoltés a Erkinjuntti recept na Rahma nenašli. Zvolenčania pohrozili v 27. minúte Chlepčokom, keď úradovala lapačka Tomeka. Následne hrali hokejisti spod Pustého hradu presilovku a v nej mali dve dobré príležitosti. Bondra neuspel zblízka a Kelemen tečoval puk tesne vedľa odkrytej bránky. V početnej výhode mali šancu i Michalovčania, z dorážky sa nepresadil Takáč. Záver tohto dejstva patril Zvolenu, Zuzin to skúšal z pravej strany a Kelemen sekundu pred prestávkou z medzikružia, Tomek bol proti.

Aj v tretej tretine mužstvá nepoľavili v nasadení, rýchlo korčuľovali a akcie sa sprvu striedali na oboch stranách. Postupne však získavali prevahu domáci hokejisti, miestami si vytvorili tlak. V 45. minúte McPherson spomedzi kruhov vypálil, brankár Dukly zasahoval ramenom. Kapituloval napokon o štyri minúty neskôr, keď Kubka poslal puk od modrej a Stupka ho bejzbalovým spôsobom poslal medzi žrde. Uplynulo iba 65 sekúnd a Zvolenčania sa presadili aj z presilovky. Tentoraz Melancon z pravého kruhu našiel Bondru, ktorý napodobnil v koncovke Stupku a zvýšil na 3:1. Hostia museli prepnúť na vyššie obrátky ak sa chceli ešte dostať do zápasu, ale nevyužili ďalšie dobré príležitosti v podaní Takáča, Southorna a Galamboša. V závere odvolali brankára, hrali v šestici, ale Southorn stroskotal na Rahmovi a 25 sekúnd pred koncom pridal poistku na opačnej strane do prázdnej svätyne súpera Bondra.