Zvolen nevyužil mečbal, Liptáci sériu vyrovnali

Autor: HKM Zvolen Dátum: 15.3.2024

HK 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Góly: 4. Berry (Lalík, Mezovský), 9. Avcin (Réway, Quince), 26. Egle (Berry, Réway), 28. Hraško, 58. Quince (Réway, Avcin) - 5. M. Hults (Lukosevicius, Hecl)

Rozhodovali: Novák, Crman – Bogdaň, Durmis, vylúčení: 5:8 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1451 divákov.

L. Mikuláš: Krasikov - Ullman, Lalík, Mezovský, Thompson, F. Fekiač, Hraško – Réway, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Kriška, J. Sukeľ – Nespala, Vankúš, T. Nauš

Zvolen: Kupsky - Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok - Lukosevicius, M. Hults  – Kašlík, Fortin, Zuzin – Marcinek, Šiška, Csányi – Kolenič, V. Fekiač, Gábor

Mikuláš sa v piatkovom stretnutí ujal vedenia už vo 4. minúte zásluhou šikovného teču Matta Berryho. Hostia odpovedali už o 26 sekúnd neskôr gólom Mitchella Hultsa. Opätovné vedenie vrátil domácim Alexander Avcin, ktorý dostal presnú prihrávku na hokejku do jazdy medzi kruhy a prehodil brankára Jakea Kupskyho. V druhej tretine mali Liptáci herne navrch a svoju prevahu vyjadrili ďalšími dvoma presnými zásahmi. Najprv využil presilovku Haralds Egle a potom sa ujalo nahodenie Petra Hraška - 4:1. Liptáci si už vedenie postrážili, v závere spečatil triumf do prázdnej bránky Marland Quince. Troma asistenciami sa pod víťazstvo podpísal Martin Réway.

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš vyrovnali stav série na 2:2. O postupujúcom do štvrťfinále tak definitívne rozhodne piaty duel, ktorý je na programe v nedeľu o 18.00 h vo Zvolene.

Norbert Javorčík (asistent trénera HKM): „V prvej tretine sme predvádzali hru, ktorú sme chceli, hoci sme ju prehrali 1:2. Poučíme sa z tohto zápasu a doma urobíme všetko pre to, aby sme postúpili do playoff.“

HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš v kvalifikácii o playoff 2024:

1. kolo: Zvolen – L. Mikuláš  2:3 pp (0:0, 0:2, 2:0, 0:1), góly HKM: Rauhauser, Fortin

2. kolo: Zvolen – L. Mikuláš  7:6 pp (1:1, 5:2, 0:3, 1:0), góly HKM: Bondra, M. Hults, Marcinek, Kašlík, Zuzin, Rauhauser, Gachulinec

3. kolo: L. Mikuláš – Zvolen  4:7 (3:0, 0:4, 1:3), góly HKM: M. Hults 2x, Marcinek 2x, Šiška, Csányi, Kašlík

4. kolo: L. Mikuláš – Zvolen  5:1 (2:1, 2:0, 1:0), gól HKM: M. Hults

Stav série: 2:2

5. kolo: Zvolen – L. Mikuláš  (17. 3., 18:00)