„Rytieri“ sa už dnes môžu tešiť z postupu

Autor: HKM Zvolen Dátum: 15.3.2024

Na mikulášskom ľade dnes uvidíme už štvrtý diel zaujímavej kvalifikačnej série. Zvolenčania v nej vedú na zápasy 2:1 a už večer môžu spečatiť svoj postup do playoff. Domácim Liptákom ide o všetko, o to viac budú musieť zverenci trénera Russella zabojovať a byť dôrazní od prvej do poslednej sekundy zápasu. Dôvodov na poučenie poskytli doterajšie tri stretnutia až príliš veľa, veď v nich diváci videli až 29 gólov. Zo strany HKM dnes rozhodne očakávame dôslednejšiu defenzívu a minimum trestných minút, keďže Liptáci ukázali, že v početnej výhode vedia vždy udrieť.

Dnešný zápas určite neprinesie samostatné nájazdy, pretože rozhodnúť sa musí v každom prípade v predĺžení. To potrvá vo formáte 5 proti 5 v 20-minútových blokoch až dovtedy, kým jeden z tímov nestrelí víťazný gól.

Úvodné buly padne na ľad v Mikuláši o 18:00 hod. a fandiť „rytierom“ môžeme v priamom prenose, ktorý odvysiela TV Sport 1.

HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš v kvalifikácii o playoff 2024:

1. kolo: Zvolen – L. Mikuláš  2:3 pp (0:0, 0:2, 2:0, 0:1), góly HKM: Rauhauser, Fortin

2. kolo: Zvolen – L. Mikuláš  7:6 pp (1:1, 5:2, 0:3, 1:0), góly HKM: Bondra, M. Hults, Marcinek, Kašlík, Zuzin, Rauhauser, Gachulinec

3. kolo: L. Mikuláš – Zvolen  4:7 (3:0, 0:4, 1:3), góly HKM: M. Hults 2x, Marcinek 2x, Šiška, Csányi, Kašlík

4. kolo: L. Mikuláš – Zvolen  (15. 3., 18:00)