Rytieri s túžbou dnes znova vyrovnať sériu

Autor: HKM Zvolen Dátum: 14.4.2022

Hráči Zvolena sa po dobrom výkone v treťom zápase pokúsia o vyrovnanie série na nitrianskom ľade. Aj tento zápas môžeme sledovať od 18:00  na programe RTVS:ŠPORT.

V stredu odohrali hokejisti výborný zápas. Napriek tomu, že vo 8. minúte dokázal Buček prestreliť Rahma, už o 3 minúty dokázali naši hokejisti zásluhou Saracinovej dorážky vyrovnať. Gól bol odobrený videorozhodcom, nakoniec si však tréneri súpera zobrali challenge a rozhodca gól nepotvrdil, takže sa skóre nemenilo – 1:0. Tento sporný a diskutabilný moment však hráčov nerozhodil a o pár minút neskôr znova vyrovnali, tentokrát zásluhou Zuzina. V druhej tretine sa presadil Leskinen a tak sa hráči spod Pustého hradu dostali prvýkrát do vedenia. V 27. minúte však Nitrania vyrovnali zásluhou Hrnku. V tretej tretine mohol o víťazstve jedného z tímov rozhodnúť každý gól. Rytieri nevyužili presilovku a po skončení presilovky Rockwood zvýšil na 3:2. Zvolenčania napriek veľkému tlaku v závere tretiny už vyrovnať nedokázali a stredajší tretí zápas semifinále na ľade Nitry prehrali tesne 3:2. K zápasu sa vyjadril aj kormidelník hostí Peter Oremus: „Odohrali sme výborný zápas. Čo sme si povedali ohľadne pohybu a aktivity, to všetko tam bolo. Chýbal nám gól v presilovke. Nitra dala o gól viac, takže asi vyhrala zaslúžene.“ Tréner sa vyjadril aj ku sporne neuznanému gólu: „Neviem, ako mám ešte nabudiť útočníkov, aby robili tlak na brankára a hráčov. Čistý gól nie je uznaný. Potom nechápem, ako mám ešte v tejto lige motivovať útočníkov, aby dávali góly spred bránky. Som si stopercentne istý, že nám nebol uznaný absolútne regulárny čistý gól.“

Zvolenčanov čaká vo štvrtok o 18:00 na zimnom štadióne v Nitre štvrtý semifinálový duel. Doterajšie tri zápasy série zatiaľ skončili rozdielom jedného gólu a všetko nasvedčuje tomu, že séria bude ešte veľmi napínavá. Vo včerajšom zápase mali hráči HKM streleckú prevahu a na bránu Nitry vyslali až 37 striel, avšak veľkým kameňom úrazu pre tím spod Pustého hradu sú presilovky, v ktorých sa nepresadili, aj keď mali štyri pokusy. Veľmi dôležité pre rytierov teda dnes bude vylepšiť úspešnosť presiloviek, ak si chcú z Nitry odviezť cennú výhru. Zatiaľ v semifinálovej sérii využili len 2 presilové hry z 15 možných.
Hokejisti by radi nadviazali na dobrý výkon zo včera a vyrovnali stav série. Odhodlanie má aj včerajší strelec gólu Peter Zuzin, ktorý v krátkosti zhodnotil zápas: „Vyrovnaný zápas, v niektorých situáciách sme mali prevahu. Dostali sme 2 góly z presiloviek, takže toto trošku zlepšiť a myslím si, že budeme lepším tímom. Dneska treba dobre zregenerovať a zajtra vyhrať.“

Zranenia: M. Jedlička, S. Hain