Prvý zápas v roku 2022 odohráme na ľade Banskej Bystrice

Autor: HKM Zvolen Dátum: 9.1.2022

Po odložených zápasoch proti Liptovskému Mikulášu a Popradu bude premiéra v roku 2022 pre HKM derby proti najväčšiemu rivalovi. Pandemická situácia sa stále nezlepšuje a ovplyvnilo to aj našich rytierov, keď sa im predĺžila silvestrovská pauza až na 9 dní voľna.

Posledný zápas v roku bol rovnako ako dnes derby, ktoré sa muselo páčiť každému fanúšikovi a obzvlášť fanúšikom Zvolena. Už štvrté derby v sezóne bolo opäť vyrovnané s množstvom šancí. V prvej tretine otvoril skóre najproduktívnejší hráč HKM Juraj Mikúš, keď jeho strela trafila síce iba plexisklo za bránou, ale puk si nešťastne zrazil do vlastnej brány obranca baranov. Po tomto góle už ale padali len góly v nerovnomernom počte hráčov na ľade, avšak nie v presilovkách, ako by každý čakal. Ešte v prvej tretine vyrovnal v oslabení hosťujúci Berger a v druhej tretine sa rovnako v oslabení presadili Hraško a opäť Berger. Veľmi unikátny zápas tak dospel až do nájazdov, v ktorých rozhodla o výhre rytierov najnovšia posila Kyle Osterberg. Americký útočník si tak v prvom zápase za HKM pripísal hneď rozhodujúci gól. V zápase odohral niečo cez 15 minút a bránu Weningera ohrozil dvomi strelami. „Cítil som sa veľmi dobre. Prvých pár striedaní som sa rozbiehal, kým mi začali fungovať nohy. No vo formácii mám veľmi dobrých hráčov Stupku a Mikúša, ktorí mi veľmi pomáhali. Z prvého zápasu mám veľmi dobré pocity, špeciálne vďaka tomu, že bol víťazný. Keď som videl spoluhráčov predtým, videl som, ako brankár reaguje. Mal som v hlave, čo asi vyskúšam. Všimol som si priestor, kadiaľ by som mohol poslať puk. Som rád, že sa mi podarilo skórovať.“

V tejto sezóne sme odohrali už štyri vzájomné zápasy s Banskou Bystricou a všetky mali rovnakého víťaza, avšak iba jeden z týchto zápasov skončil jednoznačným víťazstvom Zvolena 0:4. Zvyšné zápasy vždy skončili deľbou bodov a dvakrát dokonca až po nájazdoch. Náš dnešný súper stále bojuje o play-off, avšak s ich nevyrovnanými výsledkami to bude ešte naozaj ťažké. Na rozdiel od našich rytierov, Bystričania odohrali v tomto roku už 2 zápasy, no iba jeden vyhrali. V 48. kole dokázali poraziť veľmi silný Poprad vysokým rozdielom 7:3, no v ďalšom zápase zase prehrali proti Liptovskému Mikulášu, ktorý je stále posledným tímom v tabuľke. Čo sa týka posledných 6 zápasov, tak zverenci trénera Droppu dokázali vyhrať iba tri zápasy a pravidelne striedali výhry a prehry. Zvolenčanom sa po Novom roku vracia do zostavy Maroš Jedlička, ktorý nehral kvôli reprezentačným povinnostiam v posledných 5 zápasoch. Dobré správy prišli ohľadom Kirilla Diakova, ktorý už trénuje na ľade s tímom, aj keď stále len v zelenom drese. Veľká rana ale prišla v bránkovisku, kde sa zranila naša švédska brankárska jednotka Robin Rahm. Do brány sa tak postaví Adam Trenčan a chrbát mu bude kryť Martin Halama.

Dnešné derby bude vysielané aj na programe RTVS ŠPORT.

Hráči na dopoludňajšom tréningu:
Trenčan, Halama - Kotvan, Hain, Meliško, Roy, Hraško, Kubka, Sládok– Viedenský, Krieger, Mikúš, Saracino, Zuzin, Puliš, Leskinen, Osterberg, Jedlička, Stupka, Török, Csányi, Gubančok