Pod Zoborom zabojujeme o ďalšie body

Autor: HKM Zvolen Dátum: 4.3.2022

Rytieri sa v piatok večer predstavia na ľade Nitry. Bude to súboj druhého tímu s tretím, takže sa tento zápas dá nazvať šlágrom kola. Zvolenčania odohrali túto sezónu na ľade Nitry doteraz jeden zápas, ktorý vyhrali 5:1. V piatok o 19:00 sa pokúsia zopakovať dobrý výsledok.

Zvolenčania dokázali v poslednom zápase pod Pustým hradom poraziť Nové Zámky 5:2. Zápas sa prvé dve tretiny niesol vo vyrovnanom duchu, kedy na góly Jedličku a Puliša dokázali odpovedať Ondrušek a Afanasjev. V 45. minúte skóroval Saracino, o 3 minúty neskôr navýšil stav Krieger a 7 minút pred koncom pridal svoj druhý gól v zápase kapitán Radovan Puliš. Na ľade sa prvýkrát od olympijského turnaja predstavil aj bronzový medailista Peter Zuzin, ktorý dokázal asistovať na dva góly. V bráne predviedol opäť kvalitný výkon Robin Rahm, ktorý dokázal zlikvidovať 37 súperových striel a pripísal si úspešnosť 94,87 %. Dobrý zápas zo strany Zvolenčanov zhodnotil aj tréner Andrej Kmeč. „Prvú tretinu sme hrali veľmi dobre, mali sme viac z hry, v druhej tretine sme mali viac vylúčených hráčov. Nové Zámky sú dobrý súper, ktorý má nebezpečných útočníkov, hrajú dobré presilovky, čiže tam to išlo do remízy. Myslím si, že záverečná tretina bola v náš prospech, premenili sme šance a víťazstvo zaslúžene berieme my.“

V piatok si rytieri poslednýkrát v základnej časti zmerajú sily s Nitrou. Doteraz s ňou odohrali 3 zápasy, z toho 2 dokázali vyhrať. Naposledy prehrali, ešte v 2. kole základnej časti, 26. septembra. Posledný vzájomný zápas sa niesol vo vyrovnanom duchu, kedy musel v predĺžení o výhre Zvolena rozhodnúť Viedenský. Oba celky vstúpia do zápasu s podobnou formou, keď dokázali vyhrať 4 z posledných 5 zápasov. Nitranom to proti Zvolenčanom v tejto sezóne veľmi nepadá a rovnako sú na tom aj Zvolenčania. Oba tímy majú úspešnosť striel proti sebe tesne pod 7 %, najhoršiu proti hociktorému tímu zo súťaže. Tento fakt zároveň vyzdvihuje výkony brankárov, ktorí boli pre svoje tímy oporami a dokázali kryť strely s viac ako 93 % úspešnosťou. Môžeme preto očakávať vyrovnaný, defenzívne ladený zápas. Za Nitru sa percento premenených striel pokúsi zvýšiť Buček, ktorý je s 59 bodmi a 37 gólmi najviac bodujúci hráč a najlepší strelec celej súťaže. Rytieri však budú chcieť tieto percentá takisto zvýšiť, a to hlavne Krieger, ktorý v 10 februárových zápasoch zaznamenal 12 bodov, Jedlička, ktorý skóroval sedemkrát a asistoval štyrikrát, a Leskinen, ktorý ku 6 gólom pridal 4 asistencie. Vďaka týmto faktom môžeme očakávať vyrovnaný zápas. V prospech Zvolena by mali hrať vhadzovania, na ktorých sú rytieri takmer o 8 % úspešnejší ako hráči Nitry. Do zostavy sa vracia po 5-zápasovej pauze Peter Hraško. Po dlhšej zápasovej absencii by mal dnes nastúpiť v role siedmeho obrancu. Mimo zostavy HKM je dnes Gubančok, ktorý odohrá duel v Žiari nad Hronom. Kapitán Radovan Puliš dnešný zápas vynechá, avšak nemalo by ísť o dlhodobejšie zranenie a jeho stav bude posudzovaný na dennej báze.