Po reprezentačnej pauze privítame Liptovský Mikuláš

Autor: HKM Zvolen Dátum: 17.11.2021

Zvolenčania sa vracajú do zápasového kolotoča dnes proti Liptovskému Mikulášu na domácom ľade. Rytieri budú dnes jasným favoritom a určite budú chcieť vrátiť súperovi trpkú prehru z prvého vzájomného zápasu v tejto sezóne.

Zverenci trénera Oremusa oddychovali počas reprezentačnej pauzy na 4. mieste v tabuľke, keďže v poslednom zápase prehrali proti tabuľkovému susedovi z Michaloviec. Zápas bol dve tretiny jednoznačne v réžii michalovskej Dukly a na začiatku poslednej tretiny vyhrávali už 0:4. Avšak, hráčom spod Pustého hradu stačili iba 4 minúty a zrazu bol stav 3:4 a domáci hrali dokonca presilovku. Tú však nevyužili a naopak gól strelili líšky. Zvolenčanom sa ešte podarilo upraviť vďaka Kotvanovi stav na 4:5, no viac už nestihli. Hlavný tréner Oremus po zápase konštatoval, že jeho zverenci nehrali až tak zle, no chýbal gól, ktorý by mužstvo nakopol.
Dnešný súper z Liptova nezažíva najlepšie obdobie sezóny a s 3 výhrami v 14 zápasoch im momentálne patrí posledná pozícia v tabuľke. Tím Milana Jančušku ťahá nepriaznivú sériu 5 prehier v rade. Dnešný súper HKM sa nemôže spoliehať ani na svoje špeciálne formácie, pretože v oslabeniach, ale aj v presilovkách, im patrí posledné miesto v úspešnosti spomedzi všetkých tímov.

Počas minulého týždňa nastala v mužstve spod Pustého hradu ďalšia zmena, keď tím opustil útočník Cole Ully. S vedením sa dohodol na rozviazaní zmluvy, no bez práce ostal len 3 dni. V sobotu totiž HK Poprad oznámil novú posilu, ktorou je práve Ully. Inak ale podľa slov trénerov panuje v kabíne dobrá atmosféra a zdravá konkurencia. Skvelé výkony podávajú nové posily Peter Krieger, Kirill Diakov aj Ville Leskinen. Prvý menovaný má skvelý štart v drese HKM a zatiaľ bodoval vo všetkých zápasoch. O mladom fínskom útočníkovi sa asistent trénera Andrej Kmeč pred pár dňami vyjadril veľmi pozitívne a to, či s ním klub predĺži zmluvu, by sme sa mali dozvedieť už čoskoro.

Zranenia v tíme sa veľmi nezmenili. Jedinou zmenou je Marek Viedenský. Toho v dnešnom zápase neuvidíme, avšak nemalo by sa jednať o nič vážne. Hráči mali počas pauzy čas doliečiť si menšie zranenia a tak okrem zranených obrancov Meliška a Sládoka a už spomínaného Viedenského sú všetci hráči k dispozícii.

Zranenia

Posudzovaný na dennej báze: M.Viedenský

Posudzovaní na týždennej báze: J. Meliško, J. Sládok

Dlhodobo zranený:

Hráči na dopoludňajšom tréningu:
Rahm, Trenčan – Kotvan, Hain, Roy, Diakov, Kubka, Hraško, Barcík – Jedlička, Puliš, Mikúš, Marcinek,Török, Zuzin, Leskinen, Krieger, Stupka, Saracino, Csányi, Chlepčok, Gubančok