Po dnešnom zápase môžeme ísť na prvé miesto v tabuľke

Autor: HKM Zvolen Dátum: 6.2.2022

Naši hráči dnes cestujú do Michaloviec, kde ich opäť nečaká ľahký zápas. Naši rytieri ale budú určite veľmi motivovaní, či už kvôli piatkovej výhre nad lídrom tabuľky, alebo tým, že po 37. kole môžu byť na prvom mieste v tabuľke. Zápas začína už o 16:00.

V piatok sa po karanténe vrátili do zápasového tempa rytieri, ale aj bratislavský Slovan. Aj keď to bol zápas prvého a druhého tímu, tak na ľade od prvých minút dominoval iba jeden tím. Po viac ako dvojtýždňovej pauze sa na zápas pripravili oveľa lepšie hráči HKM a lídra tabuľky poslali domov s výsledkom 7:1, čo bola najvyššia prehra Bratislavčanov v tejto sezóne. Už po prvých 3 minútach zápasu domáci vyhrávali 2:0 po dvoch góloch Maroša Jedličku a keď sa belasí následne dotiahli na rozdiel jedného gólu vďaka presnej strele Preisengera, tak Zvolenčania ďalšími dvoma gólmi v prvej tretine a ďalšími dvoma gólmi v druhej tretine rozhodli, že body ostanú doma. V poslednej tretine ešte Leskinen šikovne zakončil spoza brány a zápas sa už len dohrával. Hviezdami zápasu boli Tomáš Török, ktorý strelil 2 góly, a juniorský reprezentant Maroš Jedlička. Ten si dokonca pripísal prvý hetrik v seniorskom hokeji. Po tomto zápase sa len 19-ročný útočník posunul na druhé miesto v produktivite tímu a v strelených góloch dokonca na delené prvé miesto. Skvelý výkon Maroša okomentoval po zápase aj tréner Oremus: „Povedal som to aj pred kamerami. S Andrejom Kmečom sme ho spoznali minulý rok, hral v juniorke a došlo k situácii, že musel ísť s nami na tréning. Odvtedy sa svojej šance chytil. Nech tu ešte budúci rok odohrá kvalitnú sezónu a nech ide hrať medzinárodný hokej, lebo takýto hráč patrí do sveta.“

Vzájomné zápasy proti Michalovciam zatiaľ vyznievajú horšie pre tím spod Pustého hradu. V doterajších troch zápasoch sa dvakrát darilo viac michalovským líškam a ovládli obidva zápasy na zvolenskom štadióne. Zápasy vyhrali tesnými výsledkami 4:5 a 3:4, no v decembrovom zápase sa už karta obrátila a hráči trénera Oremusa si po výhre 0:2 odnášali domov všetky body. Michalovce po veľmi zlej sérii, kedy sa postupne prepadávali tabuľkou, už znova aspoň sčasti nabrali stratenú formu a v posledných piatich zápasoch vyhrali trikrát. Štatistiky v tomto zápase jasne ukazujú v prospech Zvolena. Presilovky, oslabenia, percentuálna úspešnosť brankárov, vhadzovania, úspešnosť streľby či vstrelené a obdržané góly hrajú v prospech hostí, avšak dôležitý ukazovateľ vzájomných zápasov je na strane Michaloviec. Tréneri Oremus a Kmeč sa po výhre nad Slovanom rozhodli, že víťaznú zostavu nebudú meniť, a hráči na dopoludňajšom tréningu trénovali v rovnako zložených formáciách.

Hráči na dopoludňajšom tréningu:

Trenčan, Rahm - Kotvan, Hain, Roy, Diakov, Hraško, Kubka, Meliško – Saracino, Krieger, Mikúš, Marcinek, Jedlička, Puliš, Leskinen, Osterberg, Török, Stupka, Csányi, Chlepčok