Oslabenia obrali Zvolen o lepší výsledok

Autor: HKM Zvolen Dátum: 1.3.2024

HC '05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)

Góly: 7. Vela (Turnbull, Wilkins), 17. Turnbull (Vela, Hora), 27. Hora (Výhonský, Bíreš), 32. Wilkins (Hora, Turnbull) – 1. Zuzin (Šiška, C. Hults), 14. Lukosevicius (C. Hults, Hecl), 57. R. Bondra (Hain, M. Hults).

Rozhodovali: Snášel ml., Štefik – Durmis, Bogdaň, vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Nielsen – Mudrák obaja 5 + DKZ za pästný súboj, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, 3016 divákov (vypredané).

B. Bystrica: Krošelj (21. Rabčan) – Luža, Bačik, D. Stránský, Hora, Nielsen, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, M. Wilkins – Matoušek, Bíreš, Výhonský – Gašpar, Langkow, R. Faith – Štrauch, Petriska, Macek

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Hain, Andersson, Gachulinec, Rauhauser, Sládok – Marcinek, Šiška, Zuzin – Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – R. Bondra, Fortin, Kašlík (do 37. min) – Kolenič, Csányi

Hostia sa ujali vedenia už v 33. sekunde po strele Zuzina od modrej, ktorú tečoval cloniaci Patrik Marcinek. Domáci odpovedali v presilovke pohotovým Velom pri žrdi, lenže v početnej výhode sa presadil na opačnej strane z kruhu aj Lukosevicius. Na 2:2 však znovu v presilovke vyrovnal individuálnou akciou Turnbull. Bystričania postavili do stredného dejstva brankára Rabčana a ten svoje mužstvo v stretnutí viackrát podržal. Jeho spoluhráči pridali v druhej tretine ďalšie dva góly v presilovkách, keď obrat privodil Hora a na 4:2 zvýšil Wilkins. Hosťom sa potom zranil Kašlík a tresty do konca zápasu inkasovali na oboch stranách Nielsen s Mudrákom. V závere tretej tretiny Zvolen znížil v power-play tečom Bondru, no vyrovnať sa mu už nepodarilo. Hokejisti Banskej Bystrice tak preskočili svojho súpera v tabuľke.