Na záver náročného týždňa privítame nováčika z východu

Autor: HKM Zvolen Dátum: 20.2.2022

Rytierov dnes o 18:00 čaká zápas proti Prešovu, ktorý aktuálne figuruje na 10. mieste v tabuľke. Tím z východu sa bude snažiť o čo najlepšie umiestnenie pred koncom základnej časti, preto dnes môžeme očakávať ďalší náročný zápas.

Hráči HKM nedokázali v poslednom pohronskom derby základnej časti zdolať Banskú Bystricu, ktorej podľahli 4:3 po samostatných nájazdoch. Duel sa niesol vo vyrovnanom duchu. V 7. minúte otvoril skóre v oslabení Berger. Na jeho gól odpovedal o 3 minúty Ville Leskinen, ktorý dokázal počas presilovej hry vyrovnať. Banskobystričania odchádzali do šatne po prvej tretine vo vedení, keď 4 minúty pred koncom tretiny pridal presilovkový gól Fossier. Rytieri dokázali v 29. minúte znova vyrovnať. Peknú prihrávku od Marcineka dokázal zužitkovať Leskinen, ktorý pridal svoj druhý gól v zápase. Na začiatku tretej tretiny po strele Bergera si puk opäť našiel cestu za Rahmov chrbát. Zvolenčania sa však nevzdali a v 53. minúte pridali druhý presilovkový gól a vyrovnali stav na 3:3. Autorom gólu bol Leskinen, ktorý zaznamenal prvý hetrik vo zvolenskom drese. Zápas sa preniesol do predĺženia, ktoré neprinieslo žiadne výraznejšie šance, preto duel museli napokon rozhodnúť samostatné nájazdy. Na strane rytierov sa predstavila celá druhá formácia – Leskinen, Krieger a Osterberg, no ani jeden nedokázal nájazd premeniť. Naopak, barani prvé tri nájazdy premenili a vybojovali 2 body na svojom ľade. Tréner Oremus po zápase uznal kvalitu súpera a atmosféru na štadióne: „Odohrali sme dobrý zápas. Banská Bystrica hrá aktuálne dobrý hokej, nebolo to jednoduché, ale vždy sme sa dokázali po inkasovanom góle vrátiť do hry. My si každý bodík vážime, čiže aj tento, ktorý si vezieme z Banskej Bystrice. Ľudia na štadióne boli tiež parádni, zápas sa im mohol páčiť, jedno aj druhé mužstvo urobilo maximum, aby vyhralo. Z pohľadu, že zápas išiel do nájazdov, to bolo pre ľudí výborné. Aj z našej strany, aj zo strany Banskej Bystrice bol dobrý pohyb na ľade, nám chýbalo iba viac gólov, aby sme boli úspešní.“

Zvolen ťahá šnúru siedmich víťazných ligových duelov na domácom ľade. Prešov naopak nedokázal vyhrať na ľade súpera rovnako sedem zápasov. Z troch vzájomných stretnutí v tejto ligovej sezóne vždy ťahali za kratší koniec východniari, avšak všetky zápasy sa niesli vo vyrovnanom duchu, pričom dva z nich skončili iba jednogólovým rozdielom 3:2, resp. 2:3. Aktuálna forma ukazuje v prospech hráčov spod Pustého hradu, ktorí dokázali zvíťaziť v troch z posledných piatich zápasov. Na druhej strane Prešovčania dokázali v posledných piatich zápasoch nájsť recept len na Košice, ktoré v piatok zdolali 4:0, a Nové Zámky, ktoré porazili 3:2. Hráči Prešova by radi v posledných 9 zápasoch sezóny získali čo najviac bodov, pretože sa aktuálne nachádzajú na 10. mieste. Na deviaty Trenčín strácajú 4 body, treba však podotknúť, že Trenčania majú zápas k dobru. Východniari žiadne výraznejšie zmeny v kádri neurobili. Minulý týždeň angažovali Damiana Novického z HC Humenné ako náhradu za Jána Ťavodu, s ktorým tím ukončil spoluprácu minulý týždeň. Zvolenský odchovanec si už našiel aj nové pôsobisko v Humennom. Prešovská brankárska jednotka Bespalov sa v piatkovom zápase zranil a zápas na jeho mieste dochytal Petrík, ktorý chytil všetkých 23 striel. Rytieri by však mali mať napriek vyrovnanosti brankárov v zápase výhodu, pretože vo svojich domácich zápasoch majú úspešnosť striel na bránu 10,93 %, pričom Prešovčania na ľade súpera strieľajú s úspešnosťou 7,07 %. Úspešnosť presiloviek taktiež hovorí v prospech hráčov spod Pustého hradu, keďže je takmer o 6 % vyššia ako tá prešovská.  Na dnešný zápas opäť nenastúpi Peter Hraško, avšak okrem neho sú všetci siedmi obrancovia k dispozícii a dnes ich doplní aj mladý rytier Filip Čulík.