Hokejová dráma pokračuje na Spiši

Autor: HKM Zvolen Dátum: 11.4.2023

Semifinálová séria medzi Zvolenom a Spišskou Novou Vsou má dnes na východe republiky už svoje šieste pokračovanie. Zverencom trénera Oremusa naposledy ani päť strelených gólov nestačilo na získanie víťazstva pred zaplnenými tribúnami zimného štadióna pod Pustým hradom. Drvivá väčšina z päťtisíc divákov, ktorá by v polovici duelu za stavu 1:4 určite nevsadila na domáci tím ani cent, necelých päť minút pred koncom oslavovala vedúci gól HKM s presvedčením, že bude víťazný. Nestalo sa, a preto „rytierom“ nezostáva nič iné, ako vyhrať dva zápasy v rade. Na ten prvý nastúpia dnes večer pred vypredaným hľadiskom v Spišskej Novej Vsi a podobne ako v stretnutí číslo 4, ktoré červeno-modrí na ľade „rysov“ vyhrali 3:1, pôjdu za úspechom od prvej sekundy. „Bude náročné to dobehnúť, ale máme ešte dva zápasy. Spišiaci sú síce krok od postupu, my ale nie sme negatívne nastavení,“ upozorňuje obranca Samuel Hain, ktorý sa v semifinále prezentoval už tromi gólmi. Ťažkú úlohu musia Zvolenčania zvládnuť, nikto z tímu si nechce pripustiť, že by už dnes večer mohlo byť po sezóne. Aj preto sa družina spod Pustého hradu vydala na cestu na Spiš už včera popoludní, čo podčiarkuje dôležitosť úlohy, ktorá pred mužstvom HKM stojí. „Musíme tam vykorčuľovať s čistými hlavami a chuťou zvíťaziť. Určite budeme chcieť hrať hokej, ktorý sme predvádzali v tretej tretine nedeľňajšieho zápasu, keď sme dokázali streliť tri góly. Potrebujeme byť na puku a nebáť sa s ním hrať. Treba dať hlavu hore, ešte sa nič neskončilo,“ uzavrel s odhodlaním Samuel Hain.

Úvodné buly ostro sledovaného stretnutia padne o 18-tej hodine, priamy prenos bude vysielať stanica RTVS šport.

HKM Zvolen – HK GROTTO Spišská Nová Ves v semifinále playoff:

stav série 2:3

1. kolo: Zvolen – S. N. Ves  2:4 (0:1, 0:3, 2:0), góly HKM: Hain, Mudrák

2. zápas: Zvolen – S. N. Ves 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0, 0:0), Góly HKM: Hain, Bondra

3. zápas: S. N. Ves – Zvolen 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), gól HKM: Zuzin

4. zápas: S. N. Ves – Zvolen 1:3 (1:2, 0:1, 0:0), góly HKM: Stupka, Messner, Mudrák

5. zápas: Zvolen – S. N. Ves 5:6 (1:2, 1:2, 3:2), góly HKM: Šiška, Mudrák, Hain, Hecl, Hutebrinker

6. zápas: S. N. Ves – Zvolen (utorok 11. 4., 18:00)