HKM uspel v Spišskej vo štvrtom zápase

Autor: HKM Zvolen Dátum: 7.4.2023

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HKM Zvolen 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Góly: 13. Belluš (Majdan, Verbeek) - 3. Stupka (Turnbull, Fekiač), 19. Messner (Zuzin, Huntebrinker), 22. Mudrák (Viedenský). Rozhodovali: Snášel, Korba - Bogdaň, Gegáň, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

S. N. Ves: Melicherčík - Ališauskas, Žiak, Valach, Romaňák, Beaudry, Ulander, Groch - Rapáč, Bortňák, Vandas - Verbeek, Kerbashian, Majdan - Giľák, Myklucha, Nellis - Belluš, Vartovník, Džugan

Zvolen: Trenčan - Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Hanna, Čulík - Zuzin, Viedenský, Bondra - Jedlička, Huntebrinker, Sideroff - Marcinek, Šiška, Csányi - Stupka, F. Fekiač, Turnbull

/stav série: 2:2/

Hostia nastúpili s cieľom vyrovnať stav série a tieto zámery začali napĺňať od 3. minúty, keď sa gólovo presadil nepokrytý Stupka - 0:1. V 13. minúte vyrovnal Belluš, ktorý sa presadil v presilovke a dosiahol svoj prvý gól v drese Spišskej Novej Vsi. Ešte do prestávky však Zvolenčania získali späť tesný náskok, keď sa po Zuzinovej akcii a skvelej prihrávke presadil Messner - 1:2. Dôležitý gól na 1:3 strelili hostia už dve minúty po prestávke pri hre štyroch proti štyrom po tom, čo obranca Mudrák vyťažil zo zakrytého výhľadu brankára Melicherčíka. Domáci sa snažili o kontaktný gól, ale obrana hostí ich nepúšťala do nebezpečných situácií. Diváci nevideli ďalší gól ani počas hry Spišiakov bez brankára.

V sérii hranej na štyri víťazné zápasy vyrovnali „rytieri“ stav na 2:2. Piaty duel je na programe v nedeľu od 18-tej hodiny vo Zvolene.

Andrej Kmeč, asistent trénera HKM (zdroj RTVS): „Dôležité bolo že sme išli do vedenia. Spišská musela otvoriť hru a my sme to využívali. Dnes sme chceli streliť viac ako jeden gól a to sa nám podarilo. Kontrolovali sme zápas, naše víťazstvo je zaslúžené. Keď niečo prešlo na Trenčana, so všetkým si poradil, aj dnes nás podržal.“

HKM Zvolen – HK GROTTO Spišská Nová Ves v semifinále playoff:

stav série 2:2

1. kolo: Zvolen – S. N. Ves  2:4 (0:1, 0:3, 2:0), góly HKM: Hain, Mudrák

2. zápas: Zvolen – S. N. Ves 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0, 0:0), Góly HKM: Hain, Bondra

3. zápas: S. N. Ves – Zvolen 2:1 (1:0, 1:1, 1:0), gól HKM: Zuzin

4. zápas: S. N. Ves – Zvolen 1:3 (1:2, 0:1, 0:0), góly HKM: Stupka, Messner, Mudrák

5. zápas: Zvolen – S. N. Ves (nedeľa 9. 4., 18:00)  VSTUPENKY TU

6. zápas: S. N. Ves – Zvolen (utorok 11. 4.)