HKM dnes zabojuje v Prešove

Autor: HKM Zvolen Dátum: 11.11.2021

JOJ Slovenský pohár má dnes na programe prvý semifinálový duel. Prešovčania v ňom privítajú „rytierov“ spod Pustého hradu. Zverenci trénera Ernesta Bokroša postúpili do vyraďovacej časti pohára z prvého miesta, keď v skupine ani raz nezakopli a postupne zdolali Košice, Martin i Michalovce. Zvolenčania si v skupinovej fáze pripísali výhry nad Skalicou a Spišskou Novou Vsou (4:0, resp. 5:0), neuspeli len v Žiline, kde nastúpil kombinovaný tím, zložený prevažne z hráčov Žiaru nad Hronom. To však rekapitulujeme výsledky z polovice septembra, kedy mužstvá ešte len dolaďovali formu na novú sezónu.

Dnes je situácia iná, Prešovčania sú aktuálne na 7. priečke tabuľky, majú na konte sedem výhier a rovnaký počet prehier, HKM je štvrtý s desiatimi víťazstvami a piatimi porážkami. „Rytierom“ peknú sériu úspešných výsledkov pretrhli v nedeľu Michalovce, zato Prešov je pri chuti a dobre rozbehnutý. V posledných piatich zápasoch stratili „koňare“ len bod a uspieť nad úradujúcim majstrom v pohárovom zápase, je pre nich ďalšia výzva. Lodivod Zvolena Peter Oremus si želá v prvom semifinále dobrý výsledok, no v extraligovej pauze chce v akcii vidieť aj ďalších hráčov. Preto dnes v metropole Šariša povedie tím, v ktorom popri kmeňových hráčoch HKM nastúpi aj niekoľko korčuliarov zo žiarskej farmy, v bráne dostane priestor Adam Trenčan.

Semifinálová séria sa hrá na dva zápasy, ktoré môžu skončiť aj remízou. Skóre oboch zápasov sa sčítava a do finále postúpi družstvo s lepším skóre. Ak bude skóre po skončení oboch zápasov rovnaké (remízové), nasledovať bude 5-minútové predĺženie a po ňom v prípade potreby samostatné nájazdy.

Prvý semifinálový zápas Prešov – Zvolen sa začne o 17:30 a naživo ho odvysiela stanica JOJ Šport.