Gólová prestrelka v prospech Spišiakov

Autor: HKM Zvolen Dátum: 9.4.2023

HKM Zvolen - HK GROTTO Spišská Nová Ves 5:6 (1:2, 1:2, 3:2)
Góly: 17. Šiška (Zuzin, Mudrák), 39. Mudrák (Rauhauser, Marcinek), 49. Hain (Marcinek, Messner), 54. M. Hecl (Jedlička, Šiška), 56. Huntebrinker (M. Hecl, Jedlička) - 4. Rapáč (Groch, Bortňák), 20. Žiak (Verbeek, Kerbashian), 34. Verbeek (Majdan), 35. Nellis (Džugan) 57. Nellis (Réway), 59. Nellis (Romaňák). Rozhodovali: P. Stano, Štefik - Gegáň, Durmis, vylúčení na 2 min: 2:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 5035 divákov.

Zvolen: Trenčan - Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Hanna, S. Barcík - Zuzin, Viedenský, R. Bondra - Marcinek, Šiška, Csányi - Jedlička, Huntebrinker, Sideroff - M. Hecl, Turnbull, Stupka

S. N. Ves: Melicherčík - Ališauskas, Žiak, Beaudry, Romaňák, Malina, Ulander, Groch - B. Rapáč, Bortňák, Majdan - Verbeek, Kerbashian, Majdan - Myklucha, Nellis, Réway - Belluš, Vartovník, Džugan

V prvej tretine otvoril skóre z medzikružia voľný Rapáč, keď sa k nemu dostal zrazený puk, no Zvolenčania vyrovnali vďaka Šiškovi. Ten sa presadil rovnako z medzikružia z otočky, keď nebol jednoznačne videom preukázaný ofsajd Bondru ani po trénerskej výzve. Spišiaci však išli do vedenia 24 sekúnd pred prestávkou zásluhou Žiaka, ktorý zakončil z kruhu cez hokejku Kubku.

V druhej tretine po dvoch nevyužitých presilovkách hostí zmenil stav Verbeek na 3:1 z úniku po chybe domácich na modrej čiare a následne z prečíslenia zvýšil na 4:1 Nellis. Lenže o 71 sekúnd nahodil Mudrák puk od modrej čiary a ten sa nečakane dostal za Melicherčíka - 2:4.

V dramatickej tretej tretine znížil na rozdiel gólu tvrdou strelou z vrchnej časti kruhu Hain a v 54. minúte vyrovnal z dorážky Hecl po strele Jedličku. Dokonalý obrat z 1:4 na 5:4 dosiahli Zvolenčania v 56. minúte po peknom prieniku Huntebrinkera, lenže Nellis dvoma gólmi dokonal hetrik a postaral sa o výhru hostí z dorážky po nevinnej strele Romaňáka.

V sérii hranej na štyri víťazstvá prehrávajú Zvolenčania 2:3. Spišská môže spečatiť postup už v utorok v domácom prostredí.

Peter Oremus, tréner HKM (zdroj: RTVS): „Zo začiatku nám prihrávky nešli. Podľa našich predstáv bola len tretia tretina v ktorej Spišská zvládla záver lepšie. Tentoraz sme dali päť gólov, ale v utorok v Spišskej ich musíme dať ešte viac.“

HKM Zvolen – HK GROTTO Spišská Nová Ves v semifinále playoff:

stav série 2:3

1. kolo: Zvolen – S. N. Ves  2:4 (0:1, 0:3, 2:0), góly HKM: Hain, Mudrák

2. zápas: Zvolen – S. N. Ves 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0, 0:0), Góly HKM: Hain, Bondra

3. zápas: S. N. Ves – Zvolen 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), gól HKM: Zuzin

4. zápas: S. N. Ves – Zvolen 1:3 (1:2, 0:1, 0:0), góly HKM: Stupka, Messner, Mudrák

5. zápas: Zvolen – S. N. Ves 5:6 (1:2, 1:2, 3:2), góly HKM: Šiška, Mudrák, Hain, Hecl, Hutebrinker

6. zápas: S. N. Ves – Zvolen (utorok 11. 4.)