Dorastenci sú bronzoví!

Autor: HKM Zvolen Dátum: 8.4.2024

Naši dorastenci sa predstavili cez víkend na Orange Mládežníckych majstrovstvách Slovenska 2024 v troch zápasoch, kde bojovali postupne proti Slovanu Bratislava, MMHK Nitra a HK DUKLA Trenčín.

Zverenci trénera Branislava Štímela na finálovom turnaji sezóny v Martine predviedli vynikajúce výkony vo všetkých troch zápasoch a len jedna tretina ich delila od zisku titulu majstra republiky. Turnaj začali mladí rytieri piatkovou výhrou 2:0 nad Slovanom Bratislava a v sobotu len tesne nestačili na Nitru, keď prehrali až po predĺžení (4:3pp). Aj vďaka tomuto cennému bodu sa tak o majstrovi rozhodovalo vo vzájomnom zápase s trenčianskou Duklou. Duel sa pre nás vyvíjal veľmi dobre a ešte pred treťou tretinou sme mali k zlatu naozaj blízko, ale súperovi sa následne podarilo využiť tri presilovky a otočiť stav stretnutia na 5:4. V konečnej tabuľke sme tak obsadili tretiu priečku a pod Pustý hrad prišla dorastenecká medaila po dlhých rokoch. Chlapcom aj trénerom patrí za celý turnaj a aj za celú sezónu obrovská vďaka!

Skvelou vizitkou pre náš klub bolo aj ocenenie najužitočnejšieho hráča celého turnaja, ktoré získal Juraj Rausa. 15-ročný útočník si pripísal v 3 zápasoch 4 góly a 1 asistenciu.

PREHĽAD:

1. zápas
HC SLOVAN Bratislava - HKM a.s. Zvolen 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 23. Rausa Juraj, 28. Rausa Juraj

2. zápas
HKM a.s. Zvolen - MMHK Nitra 3:4 pp (2:3, 0:0, 1:0, 0:1)
Góly: 9. Rausa Juraj, 20. Rausa Juraj, 58. Hybský Samuel - 1. Berčík Ivan, 3. Takáč David, 12. Berčík Ivan, 63. Šimko Maxim

3. zápas
HK DUKLA Trenčín - HKM a.s. Zvolen 5:4 (2:2, 0:2, 3:0)

Góly: 10. Fajnor Filip Dominik, 18. Bórik Dávid, 41. Obušek Adam, 47. Obušek Adam, 59. Bórik Dávid - 16. Babinský Richard, 17. Medveď Marek, 28. Hrušovský Filip, 34. Rajnoha Matúš