Do vedenia v sérii sa dostali znova Spišiaci

Autor: HKM Zvolen Dátum: 6.4.2023

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HKM Zvolen 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 18. Vandas (Verbeek, Kerbashian), 39. Majdan (Kerbashian, Valach), 59. Verbeek (Bortňák) - 39. Zuzin (Jedlička) . Rozhodovali: Baluška, Žák - Kacej, Stanzel, vylúčení: 2:3 presilovky: 1:0 oslabenia: 0:0, 5500 divákov.

S. N. Ves: Melicherčík – Ališauskas, Žiak, J. Valach, Malina, Oullet-Beaudry, Ulander, Groch – B. Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Kerbashian, Verbeek – Giľák, Nellis, Réway – Belluš, Vartovník, Džugan

Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Hanna, Čulík – Jedlička, Viedenský, Zuzin – Sideroff, Huntebrinker, Turnbull – Marcinek, V. Fekiač, Csányi – Stupka, Šiška, Kašlík

/stav série: 2:1/

Úvodnú tretinu vyhrali napriek väčšej aktivite hostí Spišiaci, ktorých poslal do vedenia v 18. minúte v presilovke Vandas. Počas prostrednej časti hry bolo cítiť na oboch tímoch dôležitosť duelu. Skóre sa opäť menilo až v závere tretiny. Najskôr poslal domácich do dvojgólového vedenia Majdan po peknej zadovke od Kerbashiana. Prešlo však iba 17 sekúnd a Zvolenčania znížili na rozdiel gólu, keď sa Zuzinovo nahodenie odrazilo od Valacha za chrbát Melicherčíka. Hosťom sa postupne krátil čas na vyrovnanie, ktoré sa im nepodarilo zrealizovať ani z druhej presilovej hry v zápase. Zvolen v závere ešte odvolal brankára, ale 95 sekúnd pred koncom tretej tretiny definitívne zabezpečil druhý bod Spišiakom gólom do prázdnej bránky Verbeek.

Štvrtý duel je na programe v piatok 7. apríla v Spišskej Novej Vsi.