Ani druhý zápas Zvolenčanom nevyšiel

Autor: HKM Zvolen Dátum: 21.3.2024

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Góly: 9. Santos (Newton, Daugavinš), 35. Drgoň (Wilkins, Buc), 37. Macejko (Daugavinš, Santos), 48. Santos (Drgoň, Newton), 60. Valach (Daugavinš) - 20. Zuzin.

Rozhodovali: T. Orolin, Jobbágy - Knižka, Pribula, vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2994 divákov.

Michalovce: Škorvánek - Bodák, Bindulis, Drgoň, Cibák, Michalčin, Macejko - Daugavinš, Newton, Santos - Paločko, Heard, Wilkins - Valach, Suja, Puliš - Kabáč, Buc, Vašaš

Zvolen: Kupsky - Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok - Lukosevicius, M. Hults, Fortin - Marcinek, Viedenský, Zuzin - Kašlík, Šiška, Hecl - Kolenič, K. Gabor, Csányi

Domáci mali lepší štart do zápasu, keď v 9. minúte Santos strelou bez prípravy využil presilovku. Po góle Zuzina, ktorý v závere prvej tretiny ťažil z vyhraného súboja s Bodákom, však hostia vyrovnali - 1:1. Napokon to však bolo z ich strany všetko. V 35. minúte brankár Zvolena Kupsky nezareagoval na strelu Drgoňa a o dve minúty Macejko prvým gólom v sezóne zužitkoval prihrávku Daugavinša spoza bránky - 3:1. Michalovčania v tretej tretine efenzívne bránili dvojgólový náskok, ktorý zvýšil Santos v 48. minúte. Hostia sa za stavu 4:1 dostali aj k hre bez brankára, no do prázdnej bránky inkasovali piaty gól.

Po dvoch domácich stretnutiach sa Michalovčania dostali do vedenia 2:0 na zápasy, tretí a štvrtý duel je na programe v nedeľu a v pondelok vo Zvolene.