Zvolen si poradil aj s Košicami

Autor: HKM Zvolen Dátum: 30.9.2022

HKM Zvolen - HC Košice 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly: 2. Sideroff, 10. Kašlík (z tr. strieľ.), 40. Marcinek (Viedenský, Stupka), 52. Sideroff (Hecl, Trenčan), 56. Kašlík (Stupka, Šiška) - 22. Leskinen (Michal Chovan, Jääskeläinen), 44. Linet (Lamper, Southorn)

Rozhodovali: Baluška, Štefik - Frimmel, Hercog, vylúčení na 2 min: 7:4, presilovky a oslabenia: 0:0, diváci: 2030.

Zvolen: Trenčan - Hain, Messner, Hanna, Mudrák, Kubka (do 20. min), Hraško, S. Barcík - Kašlík, Huntebrinker, Zuzin - Hecl, Langkow, Sideroff - Gropp, Šiška, Stupka - Marcinek, Viedenský, Csányi

Košice: Riečický - Ferenc, Olsson, Šedivý, Southorn, Romančík, Novota - Bartánus, Campbell, Watling - Jääskeläinen, Michal Chovan, Leskinen - Lamper, Linet, Tybor - Rogoň, Havrila, J. Milý

Už v 2. minúte sa presadil v úniku blafákom domáci Sideroff. Na opačnej strane Novota zazvonil na žŕdke. V 10. minúte bol faulovaný v úniku Kašlík a nariadené trestné strieľanie s prehľadom premenil. Košice znížili po kombinácii na začiatku druhej tretiny Leskinenom, lenže potom nevyužili dvojminútovú presilovku piatich proti trom a pykali. Sekundu pred prestávkou sa ujala prudká strela Marcineka. V tretej tretine Linet využil situáciu, keď bol brankár Trenčan otrasený po ataku a bolo 3:2, lenže Zvolenčania sa nepoddali a pridali štvrtý gól Sideroffom po presnej koncovke z kruhu a aj piaty, keď sa presadil Kašlík z predbránkového priestoru. Duel mal tak dvoch dvojgólových strelcov Sideroffa a Kašlíka.