Zvolen sa dnes predstaví na ľade nevyspytateľných Zámkov

Autor: HKM Zvolen Dátum: 18.1.2022

Rytieri začali rok 2022 veľmi úspešne a ešte v ňom neprehrali. Natiahnuť sériu môžu už dnes na ľade býkov, s ktorými v tejto sezóne odohrali už dva zápasy a oba vyhrali. Aj keď postavenie tímov v tabuľke je úplne odlišné, Nové Zámky ukázali v sezóne už viackrát, že silní súperi im vyhovujú.

V poslednom kole sa pod Pustým hradom predstavil Poprad a aj po druhom zápase vo Zvolene odchádzali hostia so siedmimi obdržanými gólmi. Tentokrát to dopadlo pre kamzíkov ešte horšie, keď prehrali vysoko 7:2. Zápas sa rozhodol už v prvej tretine, ktorú rytieri ovládli 4:0. Hviezdou duelu sa stala najnovšia posila HKM Kyle Osterberg, ktorý si pripísal dva góly a dve asistencie. Veľmi úspešný zápas zažila celá naša legionárska formácia, keďže sa presadili aj Peter Krieger a Ville Leskinen. Víťazný gól vstrelil už v polovici prvej tretiny Juraj Mikúš a jeho hodnotenie zápasu bolo takéto: „Prvá tretina nám vyšla nad očakávania. Samozrejme, možno v tom zohralo rolu aj to, že Popradčania boli v karanténe, lepšie nám šli nohy. Sám viem, čo to je, keď sa nám začiatkom januára odložili dva zápasy a nehrali sme 10 dní, hoci sme trénovali. Tréner sa nás snaží držať pri zemi, aby sme príliš neuleteli. Keď sa prehráva, nie je dobré to dusiť, no keď sa vyhráva, nemôžete lietať v oblakoch. Snažíme sa držať zlatej strednej cesty, udržať nás v správnych koľajach.“

Posledný zápas proti Novým Zámkom sme odohrali na domácom ľade. Nejednalo sa však o nič ľahké a 3 body zachraňovali v poslednej 20-minútovke gólmi Roy a Zuzin. Aj keď Nové Zámky bojujú iba o účasť v play-off, tak dokázali v priebehu dvoch týždňov dvakrát zvíťaziť nad Slovanom Bratislava. Na kolená ich zrážali ale decembrové prehry proti Trenčínu, Spišskej Novej Vsi, Prešovu či Banskej Bystrici. S týmito tímami sú totiž v priamom súboji o miesta zaručujúce play-off. V posledných 6 zápasoch striedajú zverenci trénera Majorossa pravidelne výhry s prehrami. Do zostavy HKM sa vo veľkom štýle vrátil po zranení Patrik Marcinek a počas 13 minút na ľade si pripísal 2 asistencie. Prvý zápas má za sebou aj Jozef Sládok. Ten síce už niekoľkokrát v sezóne plnil rolu 7. obrancu, avšak proti Popradu si pripísal prvých 14 minúť v sezóne. Po tom, ako sa vrátilo do zostavy niekoľko hráčov, ich bolo opäť niekoľko zapísaných aj na listinu zranených. O Marekovi Viedenskom sme informovali pred minulým zápasom a kvôli zraneniu ruky ho v zostave neuvidíme ani dnes. K nemu sa pridal Tomáš Török, ktorý stihol odohrať v nedeľu iba 34 sekúnd a so zranením dolnej časti tela bol zapísaný na listinu zranených hráčov. Jeho stav sa zatiaľ posudzuje na dennej bázi a v dnešnom zápase ho nahradí Nikolas Gubančok.

Hráči na dopoludňajšom tréningu:

Trenčan, Rahm - Kotvan, Hain, Meliško, Diakov, Hraško, Kubka, Sládok – Saracino, Krieger, Mikúš, Gubančok, Zuzin, Puliš, Leskinen, Osterberg, Jedlička, Stupka, Csányi, Marcinek