Zachytiť úvod a nadviazať na posledný výkon

Autor: HKM Zvolen Dátum: 11.1.2021

Utorkový program Tipos Extraligy prinesie dve dohrávky 8. kola. Jedna z nich pošle Zvolenčanov prvýkrát v sezóne do Michaloviec.

Tie vyhrali posledné tri zápasy a päť z posledných šiestich, čo ich v tabuľke posunulo do prvej šestky. Aktuálne tretia najlepšia ligová defenzíva inkasovala v posledných troch dueloch spolu len dvakrát. Fungujúcu obranu "lišok" dokladá aj fakt, že menej striel smerovalo len na bránu Slovana Bratislava. Tú michalovskú zatiaľ dobre stráži predovšetkým Tomáš Tomek, momentálne disponujúci najnižším priemerom inkasovaných gólov (2,14) a druhou najlepšou úspešnosťou (92,55 %).Tímovú produktivitu a zároveň bodovanie obrancov súťaže vedie Jordon Southorn (7+20), najlepším strelcom je Christophe Lalancette (13+12). Stretnú sa dve strelecky najaktívnejšíe mužstvá, v počte striel na bránu sú Michalovce (1039) hneď za Zvolenom (1057). 

Aj po štvrtom zápase v novom roku sa Zvolenčania vezú a víťaznej vlne, keď naposledy v Nových Zámkoch vynulovali domácu ofenzívu a po prvom seniorskom góle Maroša Jedličku a 39 zákrokoch Robina Rahma si odniesli výhru 0:2. V tabuľke nastala zaujímavá situácia, keď spolu s tretími "rytiermi" majú zhodne 55 bodov druhý Slovan a za Zvolenom aj Detva a Nitra, každý však s rozdielnym počtom zápasov. Keďže v druhej utorkovej dohrávke sa predstaví práve Slovan, Zvolenčania s ním na diaľku zabojujú o druhú priečku. V Nových Zámkoch uspeli napriek absencii šiestich ofenzívnych opôr a na bojovný výkon chvú podľa slov Andreja Kmeča nadviazať aj v Michalovciach: „Všetci si uvedomujeme kvalitu Michaloviec, ktorú sa im ale zatiaľ nedarí naplniť. Bude to náročné, ešte sme tam v tejto sezóne nehrali. V nahustenom programe a po dlhej ceste bude dôležité zachytiť úvod zápasu. Chceme sa prezentovať podobným štýlom, ako v Nových Zámkoch, teda s minimom vylúčení, dobrým korčuľovaním, obetavosťou a dať tomu pridanú hodnotu v zakončení a útočnej fáze. Pokiaľ to dokážeme, máme na to uspieť."  

Asistent trénera HKM zároveň potvrdil, že nikto zo zranenej šestice Viedenský, McPherson, Puliš, Mikúš, Stupka, Kelemen sa v utorok do zostavy nevráti. Tá by teda mala vyzerať rovnako ako v poslednom zápase, s výnimkou štvrtej obrany, ktorú spolu s Andrejom Hatalom vytvorí František Gajdoš. Proti bývalému tímu si zachytá Adam Trenčan, na striedačke bude pripravený Robin Rahm.

Predpokladaná zostava:

OBRANA

Betker - Kotvan

Ivan - Melancon

Hraško - Kubka

Gajdoš - Hatala

ÚTOK

Bondra - Jedlička - Kolenič

Nuutinen - Halama - Zuzin

Marcinek - Tibenský - Chlepčok

Meliško - Gubančok - Ďuriš