Šokujúci útek Podkonického. Toto sa nerobí, reaguje Mráz

Autor: HKM Zvolen Dátum: 5.8.2021

Presuny hráčov aj trénerov medzi klubmi sú bežnou záležitosťou, veď len výnimky odohrajú, či odtrénujú celú kariéru na jednom mieste. Všetko by sa však malo diať na základe dohôd v rámci stanovených noriem, s dodržaním minimálne štandardnej, otvorenej a slušnej formy komunikácie. HKM Zvolen sa pri jednaniach s vyhliadnutými hráčmi a trénermi vždy drží tejto zásady.

Preto nás všetkých v klube šokovala včera zverejnená informácia, že Andrej Podkonický sa stal asistentom trénera v Slovane Bratislava, napriek platnej zmluve s HKM Zvolen. Tento jeho nečakaný krok je hrubým a neetickým porušením všetkých platných dohôd od človeka, ktorému sme ako odchovancovi a trénerovi, v ktorom sme videli veľký potenciál, vyšli v klube vždy v ústrety a vytvárali mu nadštandardné podmienky. Aj po prevzatí kormidla pri slovenskej reprezentácii do 20 rokov sme boli naďalej ústretoví a popri klubových povinnostiach sme mu umožnili naplno napredovať v trénerskej kariére.

Svoj postoj k Podkonického bezprecedentnému kroku vyjadril člen Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja a prezident klubu spod Pustého hradu Dušan Mráz: „Toto sa v normálnej spoločnosti nerobí. Po úspešnej majstrovskej sezóne sme si s Andrejom podali ruky a dohodli sa na pokračovaní spolupráce. Okrem toho má do konca sezóny 2021/2022 platný kontrakt . Osobne mám obrovský morálny problém s tým, aby človek, ktorý takto porušuje zmluvy, stál na lavičke reprezentačného tímu.“

Andrej Podkonický bol dôležitou súčasťou nastolenej cesty vo výchove mládeže HKM, mal byť vzorom pre nastupujúcu generáciu. Obrátil sa chrbtom k vedeniu klubu, kolegom trénerom aj svojim zverencom. Cítime sa dotknutí neférovým odchodom nášho úspešného odchovanca ku konkurencii a nevylučujeme podniknutie právnych krokov k ochrane mena HKM Zvolen a jeho záujmov.