Pred tretím zápasom štvrťfinále

Autor: HKM Zvolen Dátum: 5.4.2021

Štvrťfinálová séria sa za stavu 2:0 pre Zvolen presúva v utorok 6. apríla do Nových Zámkov. Obidva najbližšie zápasy odvysiela v priamom prenose Dvojka (utorok 18:00) a Sport 2 (streda 15:00).

Vstup do série vyšiel Zvolenčanom na výbornú, domácu úlohu zvládli po výhrach 3:2 a 4:1. Nové Zámky tak doma zdolali aj tretí a štvrtýkrát v sezóne.

Mužstvo maďarského kormidelníka Gergelya Majorossa však ukázalo, že svoju kožu víťazovi základnej časti nepredá lacno a favorita dokázalo na jeho ľade v oboch zápasoch potrápiť. V prvom dokonca išli hostia do vedenia gólom Vargu zo 7. minúty. Do prestávky vyrovnal Zuzin, ktorý prelomil 18-zápasové gólové mlčanie. Náskok "rytierov" zvýšili v druhej tretine Viedenský a Kelemen, v záverečnej powerplay ešte korigoval na konečných 3:2 Števuliak.

Duel čislo dva bol na programe po necelých 24 hodinách. Tentokrát doň vstúpili lepšie domáci, na ktorých bol ešte predošlý deň badateľný dvojtýždňový zápasový výpadok. Skóre otvoril presilovkovým gólom do šatne v 20. minúte Zuzin. Rovnako ako on sa druhýkrát v sérii trafil aj Števuliak, ten vyrovnal v 33. minúte. Zvolenčania zlomili húževnatého súpera tromi gólmi v posledných šiestich minútach. Tretí a zároveň víťazný gól v sérii pridal rozbehnutý Zuzin, na ktorého nadviazal v presilovke kapitán Puliš a do prázdnej brány pečatil na 4:1 Nuutinen.

Oba zápasy rozkúskovali početné vylúčenia, spolu v nich padlo 35 dvojminútových trestov a 93 trestných minút, vrátane vylúčenia Juraja Mikúša na 5+DKZ. Zvolenský útočník predčasne opustil druhý zápas v 34. minúte za podkopnutie protihráča. Novozámčania stratili dvoch dôležitých útočníkov, keď prvý duel nedohral Steven Iacobellis a druhý Patrik Rogoň.

Jeho tím si s hrou v nerovnovážnom stave výborne poradil, keď ubránil všetkých 11 oslabení a využil tri z 15 presiloviek. Robin Rahm zaznamenal v oboch zápasoch úspešnosť zákrokov spolu 93,18 %. S piatimi bodmi a bilanciou 1+4 bol najproduktívnejším Zvolenčanom Marek Viedenský, nasledovaný spoluhráčom z útoku Petrom Zuzinom (3+1). V oboch zápasoch boli domáci strelecky aktívnejší pomerom 39:22 a 36:22, taktiež boli úspešnejší na vhadzovaní (53,33 %).

Práve po vyhratom vhadzovaní v útočnom pásme a následnej strele Zuzina padol v 55. minúte druhého zápasu rozhodujúci gól. „Zvládli sme to, hoci v sobotu to dlho bolo 50 na 50. Sme radi, že sa nám podarilo streliť rozdielový gól a viac-menej sme to už ustrážili. Vôbec to však nebol jednoduchý zápas. Musím pochváliť Nové Zámky, ktoré hrali vynikajúco,“ bilancoval Zuzin.

„Výborne sme hrali v oslabení a dobre sme zvládli aj presilovky, len nám nechcel padnúť gól. Trpezlivosť a dôvera v náš systém a hru nás doviedli k víťazstvu. Sme veľmi spokojní s tým, že sme zvládli oba domáce zápasy. Je to 2:0, to bol náš cieľ. Hráčom patrí vďaka, splnili sme, čo sme si zaumienili. S čistými hlavami môžeme ísť do Nových Zámkov,“ pridal hodnotenie asistent trénera HKM Andrej Kmeč. Predostrel aj svoje očakávanie od pokračovania série: „Myslím, že to bude podobné. Je to play off, každý sa sústredí na detaily. Nebude to diametrálne odlišné. Čím ďalej, tým viac sa mužstvá poznajú. Tak isto, ako v prvých dueloch, rozhodnú špeciálne tímy.“ Zuzin doplnil: „Bude to boj a my urobíme všetko pre to, aby sme duely v Nových Zámkoch zvládli.“

Partia okolo kapitána Puliša teraz vycestuje na štadión, na ktorom bodovala v oboch zápasoch základnej časti a verí, že sa z neho vráti ako semifinalista. Uvedomuje si však, že ju nič jednoduché nečaká a naďalej musí ukázať trpezlivý a zodpovedný prístup. Pozitívom je, že tréner Peter Oremus môže aj pred pokračovaním série počítať s kompletnou zdravou zostavou. Stále v nej chýba už len Marco Halama, 25-ročný center pokračuje v tímových tréningoch na ľade v zelenom drese a do playoff by ešte mohol zasiahnuť.