Kyle Bonis vo Zvolene skončil

Autor: HKM Zvolen Dátum: 15.12.2019

Prebiehajúca reprezentačná prestávka priniesla výraznú zmenu v kádri HKM. Ten opúšťa útočník Kyle Bonis.

30-ročný Kanaďan sa nevedel stotožniť so svojou úlohou a pozíciou v tíme po príchode trénera Dona Nachbaura, najmä v defenzivnej oblasti herného systému. Klub sa preto rozhodol hráčovi pomôcť a nájsť vhodné riešenie, ktoré by vyhovovalo všetkým stranám. Kyleovi bola ponúknutá výmena do iného tipsportligového klubu, ktorú však on sám neakceptoval a vyjadril túžbu vrátiť sa domov. Po vzájomnej dohode tak hráč s klubom ukončili zmluvu. Vedenie HKM vzniknutá situácia mrzí a dobre si uvedomuje, že odchod Kylea Bonisa uprostred sezóny je strata, za ktorú je potrebné získať adekvátnu náhradu. Na jej príchode už kompetentní intenzívne pracujú a veria, že nová posila by sa mohla vo Zvolene objaviť už v najbližších dňoch. 

Kyle Bonis odohral v drese rytierov 27 zápasov základnej časti, v ktorých strelil 17 gólov a pridal 6 asistencií, s 23 bodmi tak bol druhým najproduktívejším hráčom tímu a jeho najlepším strelcom. Kanadský krídelník, ktorý do Zvolena prišiel ako majster najvyššej nórskej súťaže, zároveň odchádza ako momentálne druhý najlepší ligový kanonier. Z jeho presných zásahov boli tri víťazné, okrem toho pridal dva plusové body a štyri trestné minúty. Po výbornom štarte do sezóny bol zvolenskými fanúšikmi vyhlásený za najlepšieho hráča HKM v mesiaci september. 

V mene vedenia klubu aj fanúšikov chceme Kyleovi Bonisovi poďakovať za jeho pôsobenie vo Zvolene a zaželať veľa úspechov v ďalšej kariére.