HKM posilní kanadský útočník

Autor: HKM Zvolen Dátum: 25.11.2021

Na prvýkrát to nevyšlo, teraz je však už Nic Pierog definitívne hráčom HKM Zvolen. Pod Pustý hrad prichádza zo zámorskej ECHL, kde 28-ročný útočník zasiahol v drese Worcester Railers do piatich duelov s bilanciou 2 góly a 2 asistencie, v aktuálnej sezóne má na konte aj jeden duel za Springfield Thunderbirds a AHL.

Pre rodáka z Georgetownu, ležiaceho pri severozápadnom pobreží Ontárijského jazera, bude angažmán v klube zo stredného Slovenska prvým mimo severoamerického teritória.

Dobre stavaný korčuliar, ktorý je použiteľný na krídle aj v strede útoku, odohral uplynulú sezónu v tíme Indy Fuel. V 65-tich zápasoch nazbieral Pierog 46 bodov za 24 gólov a 22 asistencií, na trestnej lavici si odsedel 55 minút. Okrem ECHL má nový muž na zvolenskej súpiske aj 15 štartov v AHL a sezóny v ligách NCAA, či BCHL.

Absolvent Clarkson University už počas štúdia ako kapitán univerzitného tímu stál pri zrode nadácie Headway, ktorá sa zameriava na problémy športovcov pri úrazoch hlavy a otrasu mozgu so snahou udržať zasiahnutých športovcov v aktívnom vrcholovom športe čo najdlhšie. Na súpisku HKM tak pribudol nielen kvalitný hráč v najlepšom hokejovom veku, ale aj rozhľadený človek, ktorého slovo bude mať v kabíne svoju váhu.

Nový „rytier“ k mužstvu HKM pripojí už vo štvrtok dopoludnia, no nestretne len nové tváre. V šatni sa zvíta s Petrom Kriegerom, s ktorým v minulej sezóne obliekal dres tímu Indy Fuel. Rysuje sa teda zaujímavá zohratá dvojica, ktorá v uplynulej sezóne v ECHL nazbierala dovedna 63 bodov. Skaut HKM Patrik Ryba charakterizoval Pieroga takto: „Nicolas je silový hráč, skvelý korčuliar s dobrým ťahom na bránu, kde sa vie presadiť. Má rozhľad, rozdáva prihrávky, hrá do tela a je obetavý.“

Nuž, WELCOME NIC!

Štatistiky Elite prospectshttps://www.eliteprospects.com/player/76793/nic-pierog