HC Košice stále čakajú na prvú výhru v sezóne

Autor: HKM Zvolen Dátum: 30.9.2022

Postavenie v tabuľke hovorí pred dnešným zápasom jasne v prospech tímu spod Pustého hradu, ktorý je po 4. kole na druhej pozícii, a naopak náš dnešný súper je až jedenásty. Proti Košiciam sme ako jednému z mála klubov v minulej sezóne podľahli v 3 zo 4 zápasov, ale aktuálna forma momentálne hovorí v prospech rytierov.

V poslednom zápase rytieri siahali na ďalšiu výhru na ľade Popradu, keď sa krásnym sólom prezentoval obranca Dávid Mudrák a vyrovnal v tretej tretine stav zápasu na 2:2. Na konci tretej tretiny ale prišlo nešťastné vylúčenie na strane HKM, ktoré síce dokázali hráči ubrániť, ale v 2. minúte predĺženia prišiel ďalší faul na našej strane, ktorý už Popradčania potrestali a získali o bod viac. Spomínaný obranca po zápase chválil kvalitný hokej, avšak strata bodu ho mrzela: „Oba tímy hrali výborný hokej pre diváka. Nechali sme tam všetko, no nevyšlo to. Podľa mňa sme si zaslúžili bod navyše my. Mali sme síce veľa vylúčení a museli sme sa viackrát brániť, no darilo sa nám to riešiť až do predĺženia. Nedá sa nič robiť, budúci zápas musíme vyhrať.“

Ako sme už spomínali, zverenci trénera Cemana nezažívajú ideálny vstup do sezóny. V tejto sezóne podľahli v prvom zápase Michalovciam a následne Nitre a Prešovu. Všetky zápasy skončili ale len rozdielom jedného gólu. Hlavný tréner oceliarov zatiaľ nerobí paniku a po poslednom zápase apeloval na hráčov, že musia byť agresívnejší a hrať s väčším sebavedomím. Z pohľadu štatistík na tom dnešný súper rytierov rovnako nie je najlepšie, keďže má momentálne najhoršiu úspešnosť streľby zo všetkých tímov (4,5 %) a oprieť sa zatiaľ nemôže ani o špeciálne formácie či bránkovisko. Košický klub sa po minulej sezóne rozhodol pokračovať v bráne s dvojicou Košarišťan-Riečický, avšak ani jednému sa úvod sezóny nevydaril. O tom svedčí aj kombinovaná úspešnosť zákrokov 87,69 %, ktorá je momentálne druhá najhoršia v celej súťaži. Na druhom konci tejto štatistiky ale nájdeme HKM Zvolen s úspešnosťou 93,85 %, o ktorú sa postaral Adam Trenčan. 32-ročný brankár odchytal zatiaľ všetky zápasy a do brány by sa mal postaviť aj dnes. Po zdravotných komplikáciách, ktoré trápili Zvolenčanov v posledných dvoch mesiacoch, sa situácia stabilizovala a na rannom rozkorčuľovaní vyzerala zostava takmer identicky ako v minulom týždni. Malou zmenou je len pozícia trinásteho útočníka, kde Marko Brumerčík nahradil Adama Barcíka. Z listiny zranených hráčov už zmizol aj Jakub Kolenič, ktorý si v tomto týždni pripísal prvý zápas sezóny v drese Žiaru nad Hronom.

ZRANENIA

Posudzovaný na dennej báze:
Posudzovaný na týždennej báze:  M. Jedlička
Zdravý náhradník: J. Sládok

Zostava na dopoludňajšom tréningu:
Trenčan, Petrík - Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Hraško, Kubka, S. Barcík – Zuzin, Huntebrinker, Kašlík, Hecl, Langkow, Sideroff, Gropp, Šiška, Stupka, Csányi, Viedenský, Marcinek, M. Brumerčík