Do Nových Zámkov s rozšírenou maródkou v útoku

Autor: HKM Zvolen Dátum: 10.1.2021

Trojzápasovú víťaznú sériu sa "rytieri" pokúsia natiahnuť v Nových Zámkoch, kde pocestujú bez šestice útočníkov.

Na listine zranených doplnia Viedenského, McPhersona, Stupku a Kelemena aj Mikúš s Pulišom. U obidvoch by nemalo ísť o vážne dlhodobé zranenia a ich návrat môže byť záležitosťou už najbližších zápasov, to isté platí v prípade Stupku s Kelemenom. Početné straty v prvých troch útokoch tak znamenajú, že miesto v tom prvom zaujmú juniorskí reprezentanti Jedlička a Kolenič. Obrancu Jakuba Meliška už v minulej sezóne situácia so zraneniami niekoľkokrát posunula na post útočníka, dnes tam bude vypomáhať opäť. Do brány ide Robin Rahm, siedmym obrancom je Andrej Hatala.

Nový rok je zatiaľ pre Zvolenčanov víťazný. Z troch zápasov vyťažili osem bodov, keď postupne zdolali Liptovský Mikuláš, Banskú Bystricu a naposledy uspeli po nájazdoch v Košiciach. Keďže v pohronskom derby nastúpili v pozícii hostí, všetky tri výhry sa oficiálne zrodili na ľade súperov a na nich čaká "rytierov" aj najbližších päť zápasov. Dva duely s Novozámčanmi im priniesli štyri body, ktoré získali za prehru vonku po nájazdoch 1:0 a domácu výhru 5:1. 

Tím z juhu Slovenska zaostáva na 9. mieste o 16 bodov a v poslednom kole prerušil štvorzápasovú negatívnu sériu výhrou nad Banskou Bystricou 4:1. Nové Zámky však neprežívajú ideálna obdobie, od začiatku decembra uspeli z jedenástich zápasov len dvakrát, z toho raz za tri body. Tréner Martin Hrnčár môže svojich zverencov pochváliť aspoň za disciplínu, keďže z pohľadu dvojminútových trestov (107) i celkovo trestných minút (304 TM) sú najmenej vylučovaným tímom. To by mohla byť zbraň na druhé najlepšie ligové presilovky, patriace aktuálne Zvolenu (23,02 %). Tie Novozámocké sú na chvoste úspešnosti celej súťaže (10,81 %), rovnako tak vhadzovania (40,03 %). 

Predpokladaná zostava:

OBRANA

Betker - Kotvan

Ivan - Melancon

Hraško - Kubka

Hatala

ÚTOK

Bondra - Jedlička - Kolenič

Nuutinen - Halama - Zuzin

Marcinek - Tibenský - Chlepčok

Meliško - Gubančok - Ďuriš