Dnes prvýkrát na ľade súpera

Autor: HKM Zvolen Dátum: 17.9.2022

Vstup do nového ročníka Tipos extraligy majú zvolenskí hokejisti úspešne za sebou. Domáce víťazstvo 4:1 nad trenčianskou Duklou odmenili na konci duelu vďační fanúšikovia potleskom a spokojný bol aj kormidelník červeno-modrých. Peter Oremus podčiarkol dobrý pohyb svojich zverencov na ľade a dostatočný počet vytvorených šancí. Z jednej z nich dokázal prekonať súperovho brankára aj mladý krídelník prvého útoku HKM Matej Kašlík, pre ktorého to bol premiérový gól v extralige. Na pozápasovej tlačovke priznal, že je potešený tým, ako ho skúsenejší hráčmi v tíme prijali: „Je pre mňa cťou hrať v jednom útoku s takými hráčmi, ako sú Peter Zuzin a Mike Huntebrinker. Verím, že nám to aj naďalej pôjde tak, ako proti Trenčínu.“

Už dnes podvečer sa „rytieri“ budú snažiť herne aj výsledkovo nadviazať na piatkovú výhru, tentoraz v roli hosťujúceho tímu. Predstavia sa na ľade Liptovského Mikuláša, ktorý sme mohli vidieť počas tohtoročného Memoriálu P. Zábojníka. Mužstvo vedené trénerom Jánom Šimkom si v auguste spod Pustého hradu odviezlo pohár za druhé miesto.

V piatkovom prvom kole sa Liptáci predstavili na ľade „koňarov“ z Prešova a odišli s prehrou 3:4. Zaradili sa tak do skupiny šiestich mužstiev, ktoré majú po prvom vystúpení na konte nula bodov a v nedeľu sa budú usilovať pred vlastnými fanúšikmi tento stav zmeniť. „Rytieri“ však budú určite proti.

Zápas MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen sa začína o 17-tej hodine.