Chýba Kotvan, pripojil sa Heiskanen

Autor: HKM Zvolen Dátum: 19.2.2021

Druhýkrát v základnej časti privítajú doma "rytieri" Košice. Naďalej pritom zdieľajú čelo tabuľky s Popradom, ktorý v rámci finále Tipsport Kaufland Cupu vyzve Nitru. Tento zápas sa im zároveň počíta do dnešného 40. kola.
 

Košičania pri prestupovej uzávierke nezaváhali a posilnili sa v útoku i obrane. Do ofenzívy pribudol Američan Colin Jacobs, vlani hráč Popradu. Zadné rady vystužil po príchode z Liptovského Mikuláša skúsený Marcel Petran, ktorý v minulej sezóne obliekol aj dres Zvolena. Zo švédskej juniorskej súťaže klub stiahol 18-ročného útočníka Marcela Štefančíka. Východniari si po dnešku s istotou udržia ôsmu tabuľkovú priečku. Február začali víťazne, keď uspeli doma s Miškovcom (5:4pp) a v Detve (2:3), v utorok ale doma nestačili na Nové Zámky (1:3). So 41 bodmi (10+31) je najproduktívnejším hráčom tímu a najlepším ligovým nahrávačom Michal Chovan, status najlepšieho strelca a tretieho najlepšieho v rámci ligy má s 20 gólmi Pavel Klhůfek. 
 

Na piaty pokus sa Zvolenčania tešili proti Detve z troch bodov. „Bodlo nám to, oddýchli sme si. Čaká nás už len jedenásť zápasov do konca základnej časti. Budeme sa snažiť bodovať v každom jednom, aby sme zostali na vrchu tabuľky,“ hodnotil strelec víťazného gólu Radovan Bondra. Tomu sa darí aj vo vzájomných zápasoch s Košicami, v troch si pripísal tri góly. Naďalej tak "rytieri" ostávajú najúspešnejším tímom v domácom prostredí, kde získali 44 z celkových 81 bodov (nerátajúc "vonkajšie" zápasy s Banskou Bystricou). Vzájomná bilancia hovorí v prospech HKM v pomere 2:1 po výhrach 5:3 a 5:4 po nájazdoch, pomedzi to triumfovali "oceliari" výsledkom 4:1.   
 

K tímu sa po absolvovaní povinnej domácej karantény pripojil fínsky brankár Aleksanteri Heiskanen, v zápasovej zostave sa ale dnes neobjaví. Na zoznam zranených pribudol obranca Kotvan, spolu s ním naďalej pauzujú útočníci Puliš, Tibenský a Jedlička. Zmeny v útočných formáciách by oproti poslednému zápasu nastať nemali. V bráne dostane prednosť Robin Rahm.
 

Priamy prenos zápasu môžete od 17:45 sledovať na stanici Sport 1.
 

Trénovali:
 

BRANKÁRI: Rahm, Trenčan, Nemec, Heiskanen
 

OBRANCOVIA: Betker, Meliško, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Hatala, Gajdoš
 

ÚTOČNÍCI: Bondra, Mikúš , Kelemen, McPherson, Viedenský, Nuutinen, Zuzin, Halama, Stupka, Marcinek, Kolenič, Chlepčok, Ďuriš, Gubančok
 

ZRANENÍ: Puliš, Kotvan, Jedlička, Tibenský