Zvolenčania prevalcovali ľadové medvede, Zuzin prispel hetrikom

Autor: HKM Zvolen Dátum: 14.2.2020

Otvárací gól stretnutia zaznamenali hostia v 15. min. hostia, no domáci ešte do prvej prestávky otočili na 2:1 * O víťazovi duelu sa rozhodlo v druhej časti hry, ktorú „rytieri“ vyhrali 3:0 * Červeno – modrí využili až tri zo štyroch presilových hier. Jeden gól pridali aj vo vlastnom oslabení * V prvom zápase po návrate do materského klubu sa Peter Zuzin uviedol tromi gólmi, vrátane toho víťazného * Zvolenčania si po 9-gólovej kanonáde upevnili pozíciu najlepšie strieľajúceho mužstva ligy * Strely na bránu 36:24.

(Zdroj: TASR)   HKM Zvolen - DVTK Jegesmedvék Miškovec 9:2 (2:1, 3:0, 4:1)

Góly: 16. Zuzin (Kubát, McPherson), 20. Thompson (Trotter, Corrin), 22. Zuzin (McPherson, Štrauch), 32. Tibenský (Betker), 36. Zuzin (Švarný, Corrin), 46. Halama (Betker, Švarný), 52. Tibenský (Petran, Marcinek), 55. McPherson (Mráz, J. Mikúš) 60. J. Mikúš (Štrauch) - 15. Láda (P. Kiss, Wehrs), 50. Szirányi (Valchař, P. Kiss). Rozhodovali: D. Konc st., Müllner - Krajčík, Gegáň, vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, 1460 divákov.

Zvolen: Tomek – Stephenson, Betker, Kurali, Corrin, Švarný, Kubát, Petran – Mikúš, Trotter, M. Halama – Kelemen, Mráz, Thompson – Štrauch, McPherson, Zuzin – Kolenič, Tibenský, Marcinek - Petráš

Miskolc: Rajna (52. Adorján) - D. Kiss, Ross, Vandane, Göz, Wehrs, Szirányi - Beach, Galanisz, Rodman - Valchař, Vas, Beauviller - Harrison, Láda, Ritó - P. Kiss, Farkas

Domáci mohli otvoriť skóre už po dvoch minútach, keď sa Štrauch rútil sám na Rajnu, no nepochodil. Zvolenčania pykali v 15. minúte, keď Tomek neudržal strelu Wehrsa a Láda poslal hostí do vedenia. Z toho sa však dlho netešili, už o 77 sekúnd neskôr vyrovnal Zuzin a šesť sekúnd pred prvým klaksónom Thompson otočil stav zápasu.

Druhá tretina bola jasne v réžií Zvolenčanov. Už v úvode Zuzin zvýšil na 3:1, v 32. minúte hral Miškovec presilovku, no Betker sa dostal do úniku. Hoci trafil žŕdku, akciu dokončil Tibenský a Zvolen viedol už 4:1. To z ich strany nebolo všetko, v 36. minúte ukázali Zvolenčania ako hrať v početnej výhode, keď Švarného strelu dorazil Zuzin a skompletizoval svoj hetrik.

V záverečnom dejstve Zvolen nepoľavil a pridal ďalšie štyri góly. Na Halamov zásah odpovedal Szirányi, no Miškovec vzápätí inkasoval z hokejok Tibenského, McPhersona a konečné skóre stanovil necelú minútu pred koncom duelu Mikúš.

Štatistiky zo zápasu: https://www.hockeyslovakia.sk/sk/stats/matches/736/tipsport-liga/match/110082/Stats#matchDetailTabs