Zvolen si poradil so Zámkami

Autor: HKM Zvolen Dátum: 8.10.2017

„Rytieri“ nadviazali na piatok a v druhom zápase po sebe vyhrali pomerom 4:1 * Prvé vystúpenie vo farbách HKM má za sebou Fín Jarkko Immonen * Trojbodový presný zápas si pripísal Tim Coffman * Peter Šišovský zaznamenal dva góly a bol blízko hetriku * Konečné skóre stanovil Nick Ross. V sezóne to bol už druhý gól tohto obrancu do prázdnej brány pri power play súpera * Strely na bránu 29:26 * Najlepšími hráčmi zápasu boli Matt Climie, resp. Rastislav Špirko.

HKM Zvolen - HC Nové Zámky 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 18. Šišovský (Hraško, Chovan), 28. Coffman (Obdržálek, Ťavoda), 50. Šišovský (Novák, Chovan), 60. Ross - 41. Špirko (Salija). Rozhodcovia Goga, J. Konc - J. Tvrdoň, Synek, vylúčení 6:2, presilovky 1:1, v oslabení 1:0, 1170 divákov

Zostavy
Zvolen: Climie - Bokroš, Hraško, Drgoň, Ross, Ťavoda, Wharton, Novák, Andersons - Šišovský, L. Jurík, Chovan - Matis, Kytnár, Obdržálek - Coffman, Steen, Ďaloga - Török, Immonen, V. Fekiač
Nové Zámky: Kováč - M. Jass, Plášil, Prapavessis, Salija Kovačevič, Hain, Deyl, Šimek, - K. Jass, Šimun, Rajenko - Zbořil, Špirko, Cetkovský - Varga, Dubinin, Surovka - Fábry, Rehák, Lantoši

Hosťom sa v prípade víťazstva núkala možnosť preskočiť v tabuľke aj Zvolen a posunúť sa z 9. miesta vyššie. Domácim predchádzajúci zápas doma s Košicami dokonale vyšiel a o ďalšie body sa pokúšali aj s čerstvou posilou Fínom Immonenom. Hostia, ktorých zasa povzbudilo piatkové víťazstvo s Nitrou, upútali spočiatku značnou aktivitou a v 4. min nastrelil Lantoši aj žŕdku. V ofenzíve vydržali zhruba do 13. min, domáci sa potom prebudili a vypracovali si aj dosť príležitostí. V 13. min prenikol až pred brankára Steen, o dve minúty neskôr Juríkov bekhend skončil vedľa a v 17. min šancu Matisa vykryl Kováč. Úvodný gól Zvolenčanov padol v 18. min v presilovke, Šišovský najskôr šancu nepremenil, no po strele Hraška od modrej puk šikovne tečoval a Kováča prvýkrát prekonal.

Hostia sa z útlmu neprebrali ani v 2. tretine a väčšinu jej času strávili vo vlastnej obrannej tretine. V 28. min Obdržálek načasoval do jazdy nahrávku Coffmanovi a Kováča v bránke prekonal po jemnom zasunutí puku druhýkrát. Brankár Kováč sa ani v ďalšom priebehu pri množstve zásahov nenudil, v 35. min zmaril ďalšiu šancu Matisa a nádej pre hostí udržal aj v 40. min po príležitosti Fekiača a Coffmana.

Hneď v úvode tretej tretiny využili hostia presilovku, v 41. min Špirko najskôr naznačil strelu a vzápätí rozhodeného brankára Climieho prekonal. Horúce chvíle zažili Zvolenčania v ďalšom oslabení a vylúčeniami sa s výsledkom dosť zahrávali. Na útlm reagoval aj tréner Mikula, v 46. min si zobral oddychový čas a jeho rady pomohli. V 50. min po peknej kombinácii, ktorú vymyslel Chovan, pridal gól Šišovský a vniesol do radov domácich potrebný pokoj. V 51. min Šimunov pokus zblízka zlikvidoval Climie ľavým betónom a bol to dôležitý zákrok, kontaktnému gólu zabránil a Zvolenčania si už trojbodové víťazstvo odkontrolovali. V závere si zahrali hostia ešte presilovku, navyše s prázdnou bránkou, no znížiť sa im nepodarilo ani v šiesti na štyroch, dokonca 36 sekúnd šiesti proti trom. Navyše pri početnej prevahe 23 sekúnd pred koncom inkasovali do prázdnej bránky z hokejky Rossa.