Zápas s “dvadsiatkou” sme mali vo svojich rukách

Autor: HKM Zvolen Dátum: 11.10.2017

Po šesťbodovom víkende a domácich výhrach 4:1 proti Košiciam a Novým Zámkom vycestoval tím trénera Petra Mikulu do Piešťan po ďalšie body proti „dvadsiatke“. Očakávali sa tri, nakoniec sa Zvolenčania museli uspokojiť s dvomi. Zápas priniesol okrem iného aj konfrontáciu trénerov, ktorí sa spolu podieľali na zisku prvého zvolenského majstrovského titulu.

Úvod vyšiel „rytierom“ výborne. Už v 2. minúte otvoril skóre presnou strelou Obdržálek, a vedenie 2:0 po prvej tretine zabezpečil Zvolenu Šišovský, ktorý tečoval Rossovu strelu. Následne ešte Coffman nepremenil trestné strieľanie.

Druhá tretina však bola pre hostí ako zo zlého sna. V 26. minúte strelil kontaktný gól Vašaš. Ten istý hráč mohol vyrovnať z trestného strieľania, no rovnako ako pred ním Coffman, ani on neuspel. Mladíci sa napokon gólu na 2:2 dočkali, keď v 32. minúte Zeleňákova strela skončila za Climiem a onedlho na to dokonal obrat domácich Tamáši, ktorý unikol vo vlastnom oslabení. Úvod tretieho dejstva sa niesol v znamení troch zvolenských vylúčení v rade, 20-ka ale príležitosť na štvrtý gól nevyužila, a tak zápas pre Zvolen zachránil v 57. minúte druhým gólom Šišovský, opäť po teči Rossovej strely. O druhom bode pre HKM rozhodol presilovkovým gólom v predĺžení Michal Chovan.

Napriek výhre však bolo po zápase vo zvolenskej šatni cítiť nespokojnosť a sklamanie. Lukášovi Juríkovi i jeho spoluhráčom sa dva body mália. „Samozrejme, s týmito chalanmi sa vždy očakáva plný bodový zisk. Viedli sme 2:0, mali sme to vo svojich rukách. Presne sme upozorňovali na to, že treba dať tretí gól. Oni vyčkávajú na brejky, hrajú dobrý, húževnatý, povedal by som, že už aj sebavedomý hokej. V podstate nemajú žiaden tlak, takže my sa musíme sami vyhecovať a zlomiť to v náš prospech. Dali gól na 2:1 a odvtedy sa im začalo všetko odrážať, my sme začali byť nervózni. Myslím si, že aj tak sme mali viac z hry, no málo sme sa tlačili do brány, bolo to také profesorské. Dvakrát nám ušli a dali dva góly. Tretiu tretinu sme pred sebou akoby tlačili nejaký valec až do poslednej minúty. Vzhľadom na priebeh zápasu, chvalabohu aspoň za tie dva body. Ale samozrejme, ten jeden sme stratili,“ hodnotil zápas zvolenský kapitán. Po stretnutí servíroval kouč Mikula za zatvorenými dverami svojim hráčom poriadnu „hubovú polievku“. Bola nálada v šatni podobná aj po nevydarenej druhej tretine? „Mali sme ešte dvadsať minút. Niečo sme si síce povedali, ale nebola tam nejaká panika. Zápas sa stále dal otočiť. Paradoxne, poslednú tretinu sme začali tromi oslabeniami v rade, niektoré vylúčenia boli možno prísne. To nás dostalo z tempa. V závere sme už stavili všetko na jednu kartu a škoda toho, že sme vtedy nepridali aj štvrtý gól.“

V tíme trénera Bokroša nájdeme túto sezónu aj zvolenské zastúpenie, je ním Patrik Marcinek. 19-ročník útočník si vlani stihol pripísať štyri zápasy v drese HKM, v ktorých zaznamenal aj prvý gól v najvyššej súťaži. Zápas proti svojmu materskému klubu si podľa jeho slov užil, k úplnej spokojnosti chýbal azda len krajší záver. „Začiatok sme mali veľmi zlý, súper nás prečísloval, prestrieľal, neblokovali sme strely... Potom sa hra ustálila a dokázali sme si vytvoriť šance, padli nám aj góly. Myslím, že sme mali aj na viac, než len bod. Škoda vyrovnávajúceho gólu, tú strelu sme mohli zblokovať, bol to taký náhodný teč.“ Z radov fanúšikov i súperov „dvadsiatky“ čoraz viac znejú hlasy, ktoré hovoria o zlepšenom a atraktívnejšom hernom prejave v porovnaní s predošlými ročníkmi. Ten navyše so sebou prináša aj výsledky, veď mladíci majú po deviatich zápasoch v Tipsportlige na konte už 12 bodov. „Málokto zrejme čakal, že budeme hrať takto dobre. Hráme útočnejší hokej, tréner tlačí do podpory útoku aj obrancov, hra je viac otvorená,“ hodnotí Patrik hru svojho tímu. V ôsmich zápasoch v Tipsport lige si zatiaľ pripísal tri body (1+2), ďalšie dva (0+2) pridal v piatich zápasoch 1.ligy. Ako je zatiaľ spokojný so svojím pôsobením v projekte? „Som spokojný. Všetko tu funguje, výsledky sú dobré, aj keď niektoré zápasy nám ušli, ale tak to už býva. Snažím sa bojovať, hrať pre tím a samozrejme, občas prispieť nejakými bodmi.“