„Rytieri“ zdolali aj „vojakov“

Autor: HKM Zvolen Dátum: 11.1.2019

Zo stavu 0:2 po prvej tretine otočili domáci na víťazných 3:2 * Fínsky bek Marko Pöyhönen bol pri všetkých góloch HKM. Jeden strelil a na dva asistoval * Na každej strane boli iba dvaja vylúčení, domáci jednu presilovku využili * Strely na bránu 32:24.

(Zdroj: TASR)  HKM Zvolen - Dukla Trenčín 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Góly: 21. Petráš (Pöyhönen, Šišovský), 26. Pöyhönen (Chovan), 44. Handlovský (Pöyhönen, Fraser) - 3. Krejčí, 15. Sojčík (Bohunický, Obuchov). Rozhodovali: Müllner, M. Novák - Durmis, M. Orolin, vylúčení 2:2, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, 1528 divákov
Zvolen: Tomek - Pöyhönen, Fraser, Pufahl, Růžička, Vandane, Zeleňák - Mitchell, Špirko, Šišovský - Chovan, Kytnár, Handlovský - Chlepčok, Petráš, Obdržálek - P. Halama, Holovič, Andrisík
Trenčín: Šimko - Rýgl, Krejčí, Frühauf, Gula, Bokroš, Bohunický, Cebák - Bartovič, Ölvecký, Hecl - Radivojevič, Sojčík, Obuchov - Varga, Dlouhý, Sádecký - D. Hudec, Švec, Mikula

Domáci inkasovali v prvej tretine dvakrát, hrali rozpačito a keď sa konečne dostali do tempa, len zúfalo a nepresne zakončovali aj tie najvyloženejšie šance. Trenčania už v 3. minúte rozvlnili sieť po strele Krejčího od modrej, ktorá brankára Tomeka dosť zaskočila. Ani tento nečakaný moment Zvolenčanov hneď neprebudil, no stačilo, aby zahrali jedno dobré striedanie a v 12. minúte si utvorili unikátnu tutovku. Až traja sa dostali sami pred Šimka, no zakončiť sa podarilo Špirkovi len do bočnej siete. V 15. minúte po nevydarenej strele Bohunického dorazil puk za Tomekov chrbát Sojčík a keďže v 18. minúte Obdržálek nepremenil samostatný nájazd a v 19. minúte zazvonila po strele Vandaneho žrď, cez prestávku mali domáci v šatni o čom premýšľať.

V 2. tretine im trvalo len 39 sekúnd, aby Petráš v presilovke v páde znížil a navodil lepšiu náladu. V 23. minúte nastrelil Fraser hornú žrď a chaos v trenčianskej obrane bol neustále obrovský. V 26. minúte vyťažili z tlaku Zvolenčania vyrovnávajúci gól po rýchlej akcii Chovana a zblízka zakončujúceho Pöyhönena. V 30. minúte už mohli viesť, no Mitchell cez brankára Šimka puk nepretlačil. Na druhej strane Sádecký v rozhodujúcom momente puk v prečíslení minul, to už v nasadení Zvolenčania trochu poľavili a hra sa opäť vyrovnala.

V 3. tretine ukážkovo zakončil akciu v 44. minúte Handlovský, najskôr jeho strelu Šimko vyrazil, no vzápätí z uhla perfektne trafil pod hornú žrď a postaral sa, že Zvolenčania natiahli víťaznú novoročnú sériu. V 47. minúte nastrelil ešte v nájazde Chovan po posúdení videozáznamu hornú žrď, v rovnakej situácii nepochodil o dve minúty neskôr Obdržálek. V 55. minúte mohol vyrovnať Sojčík, 100 sekúnd pred klaksónom sa začala power play Trenčanov, no ani ona už nič na výsledku nezmenila.