Proti Detve s jasným triumfom

Autor: HKM Zvolen Dátum: 19.11.2017

Na vývoji zápasu sa podpísali úvodné dva zvolenské góly, ten prvý už po 25 sekundách vďaka dorážke Obdržálka, druhý padol 18 sekúnd pred koncom prvej tretiny zásluhou opäť Obdržálka a príkladnej spolupráce so Steenom a Coffmanom. Detvania len raz zdvihli hlavy, keď v 9. minúte po práve skončenej presilovke voľný F. Fekiač strelou na lapačku Nieminena vyrovnal. Druhá tretina znamenala pre Detvanov, ktorí v tejto sezóne na ľade súpera len márne čakajú na premiérový bod, pohromu. Inkasovali štyrikrát, súpera často na dlhé sekundy zatlačili a z toho vznikali aj chyby v defenzíve. V 23. minúte V. Fekiač zavŕšil kolotoč pred brankárom Verbickým tretím gólom, v 27. minúte po presnej strele Steena v prečíslení si tréner Dornič vybral aj oddychový čas a snažil sa vniesť do hry svojich hráčov aký-taký poriadok. V 32. minúte Šišovský od modrej opäť rozvlnil sieť a keď v 37. minúte Coffman premenil samostatný nájazd, vyzeralo to už pre hostí na riadny debakel. V 34. minúte mohol Videlka z trestného strieľania po faule Rossa znížiť, brankára Nieminena síce rozpohyboval, no namieril mimo bránky. V 39. minúte nastrelil Obdržálek žrď a len potvrdil, že patril medzi najlepších hráčov na ľade. V tretej tretine sa už veľa na ľade neriešilo, domácim lukratívny náskok stačil k spokojnosti a hostia boli radi aj so slabej útechy, gólu Tibenského po spolupráci so Surovkom v 58. minúte.

HKM Zvolen - HC 07 Orin Detva 6:2 (2:1, 4:0, 0:1)

Góly: 1. Obdržálek (Coffman, Ross), 20. Obdržálek (Steen, Coffman), 23. V. Fekiač (Török, Ďaloga), 27. Steen (Obdržálek, Ross), 32. Šišovský (Kováčik, Kytnár), 37. Coffman (Obdržálek) - 9. F. Fekiač (Milý, Ščurko), 58. Tibenský (Surovka, Matúš Chovan). Rozhodovali: Baluška, Štefík - Výleta, Tvrdoň, vylúčení 4:4, presilovky a oslabenia: 0:0

HKM Zvolen: Nieminen - Drgoň, Ross, Kováčik, Hraško, Ťavoda, Wharton, Bokroš, Andersons - Coffman, Steen, Obdržálek - Šišovský, Kytnár, Michal Chovan - Síkela, Jurík, Kelemen - Török, V. Fekiač, Ďaloga

HC 07 Orin Detva: Verbicki - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Šimon, Jendroľ, Macejko - Tibenský, Surovka, Piačka - Milý, Murček, Ščurko - Videlka, Gašpar, M. Surový - Utkin, Matúš Chovan, Abramov