Pod Poľanou sa predlžovalo, uspeli domáci

Autor: HKM Zvolen Dátum: 28.12.2018

Zvolenčania v 11- gólovom zápase stále doťahovali vedenie „medveďov“ * O víťazovi sa rozhodlo už v 36. sekunde predĺženia, keď skóroval domáci Puliš * V bráne HKM sa vystriedali obaja brankári, každý z nich inkasoval po tri góly * Sedem „rytierov“ si rozšírilo individuálne štatistiky, najviac Drgoň (2+1) a Chovan (1+2) * Strely na bránu 39:34.

(Zdroj: TASR)  HC 07 Detva - HKM Zvolen 6:5 pp (2:2, 1:2, 2:1 - 1:0)Góly: 4. Murček (Puliš, Hraško), 12. Murček (Ščurko, Betker), 30. Hodgson (Gachulinec, V. Fekiač), 33. Hraško (Žilka, V. Fekiač), 47. Ma. Chovan, 61. Puliš – 9. Mi. Chovan (Fraser, Roman), 18. Drgoň (Kytnár, Chovan), 34. Zuzin (Mi. Chovan), 51. Obdržálek (Drgoň), 56. Drgoň (Obdržálek), rozhodovali: Korba, Kalina - Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 8:6 na 2 min., navyše Hraško (Zvolen) na 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Detva: Zalivin, Chovan Mart., Betker, Ščurko, Murček, Puliš, Sládok, Hraško, Král, Fekiač V., Žilka, Fekiač F., Gachulinec, Chovan Mat., Gašpar, Hodgson, Šimon, Jendrol, Surový, Valent, Tibenský
Zvolen: Skapski (od 30. min. Tomek) - Vandane, Fraser, Šišovský, Špirko, Handlovský - Drgoň, Roman, Zuzin, Kytnár, Chovan - Růžička, Zeleňák, Mitchell, Pöyhönen, Obdržálek - Ulrych, Pufahl, Petráš, Holovič, Andrisík

Úvodná tretina začala vyrovnanou hrou, ale prvú väčšiu gólovú príležitosť mali domáci. V 4. minúte Murček využil neprehľadnú situáciu pred bránou Zvolena a otvoril skóre stretnutia. V 8. minúte mohli Zvolenčania vyrovnať, keď Zalivina z ľavej strany prudkou strelou ohrozil Mitchell. V 9. minúte sa dostal k strele Michal Chovan a puk sa pomedzi betóny Zalivina pomaly dokotúľal až do brány. V 11. minúte sa Puliš so Zeleňákom za svoje fauly posadili na trestnú lavicu a v hre sa pokračovalo so štyrmi korčuliarmi na oboch stranách. Viac priestoru lepšie zužitkovali domáci. V 12. minúte sa po prihrávke Ščurka opäť podarilo osamotenému Murčekovi doraziť odrazený puk do brány Skapskiho a poslať svoj tím do vedenia 2:1. V závere tretiny ponúkol Ščurko svojim faulom Zvolenu výhodu presilovej hry. Tú hostia využili v 18. minúte. Drgoň vyslal tvrdú strelu od modrej čiary a rovnako ako pri prvom góle sa puk len so šťastím dokotúľal až za bránkovú čiaru. Do šatne tak oba tímy odchádzali za vyrovnaného stavu 2:2.

Druhá tretina priniesla veľmi vyrovnaný a bojovný hokej na oboch stranách, čo sa prejavilo aj vo viacerých tvrdých osobných súbojoch. Zvolen začal už v 47. sekunde presilovou hrou po faule Murčeka, ale Detvania sa bez väčších problémov ubránili. V 25. minúte mali domáci príležitosť strhnúť skóre na svoju stranu, keď im výhodu presilovej hry ponúkol faulom Obdržálek. Domáci sa ale nedokázali ani v tejto presilovke presadiť a stav bol naďalej vyrovnaný. V 30. minúte sa Detvania dostali do útočného pásma a hostí zachránila od gólu Hodgsona až ľavá žrď. Vzápätí ale Žilka krásne našiel Hodgsona a tentokrát sa nemýlil. Prudkou strelou zvýšil na 3:2 a vyhnal z brány Skapskiho. V 30. minúte mohol skórovať Puliš, keď sa obtočil okolo zvolenskej brány, ale Tomek jeho úmysel prečítal a nepustil do zakončenia. Vzápätí si Martin Chovan s Obdržálekom sadli na trestnú lavicu a pokračovalo sa podobne ako v prvej tretine v hre štyroch proti štyrom. Viac priestoru opäť lepšie zužitkovali detvania. Žilka našiel na modrej čiare Hraška a ten bombou do ľavého horného rohu zvýšil na 4:2. V 34. minúte sa podarilo Zvolenu znížiť, keď nahodený puk Michala Chovana tečoval za Zalivina Zuzin.

Tretia tretina začala šancou Zvolena, ale pokus o prekvapenie z hokejky Michala Chovana skončil len na bočnej sieti Zalivinovej brány. Hraško hneď v úvode tretiny svojím faulom daroval Zvolenčanom početnú výhodu, ktorú ale hostia nevyužili. V 47. minúte boli Zvolenčania oslabení po faule Frasera a domáci to využili už po 19. sekundách, keď posunul svoj tím do dvojgólového vedenia Žilka. V druhej polovici tretiny si Detvania vytvorili tlak a nepustili Zvolenčanov do útočného pásma. V 51. minúte však využil skrumáž pred domácou bránou Obdržálek a znížil na 5:4. V 56. minúte našiel Obdržálek Drgoňa a ten druhým gólom v zápase vyrovnal na 5:5. Záver tretej tretiny si oba tímy ustrážili a zápas pokračoval v predĺžení. Iba 36 sekúnd potreboval Radovan Puliš na to, aby rozhodol zápas.